Babacan: Ekonomide başarının temelinde adalet ve demokrasi var

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Bursa'da basın mensuplarıyla buluştu.

Babacan: Ekonomide başarının temelinde adalet ve demokrasi var

Babacan, burada yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin günlük gelişmeleriyle ilgili çalışmalarımız var. Ülkemiz için doğru tutum ne onu belirliyoruz. Ülkemiz gerçekten her anlamda zor bir durumdan geçiyor. Vatandaşlara en büyük sorunlarını sorduğumuzda aldığımız ilk cevap işsizlik oluyor. Halkın en çok hissettiği sorunlar ekonomi alanında. Sorunların sebeplerine inip baktığımızda orada temel hak ve özgürlükler ile ilgili sorunları görüyoruz. Demokrasimizin ağır yara aldığını görüyoruz. Bunlar çözülmeden ekonomi düzelmez. Ekonomide başarının temelinde adalet ve demokrasi vardır" dedi.

Babacan, bir soru üzerine de, "15 Temmuz darbe girişimi ve cumhurbaşkanlığı sistemine resmî geçişle birlikte ekonomi iyice kötüye gitti. Ekonominin şuan ki durumunun kötü olmasının en büyük sebebi iktidar tarafından oluşturulan kötü yönetimdir. Dün 650 milyon dolar gelirli yabancı bir fabrika Türkiye’den ayrılma kararı aldı. Kötüyü görmeden iyiyi görmeyeceğiz" diye konuştu.

Babacan ayrıca, iktidara gelmeleri durumunda ilk 90 gün içerisinde ekonominin yoluna girmesi adına önemli atacaklarının da altını çizdi.

YORUM EKLE

banner69