Ar-Ge harcamaları 30 milyar lirayı aştı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "AK Parti hükümetlerimiz döneminde 2002'de 1,8 milyar lira olan Ar-Ge harcamalarımız bugün baktığımızda 30 milyar lirayı aşmış durumda" dedi.

Ar-Ge harcamaları 30 milyar lirayı aştı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, gelecek meslekler için artık nitelikli, daha kaliteli elemanın çok önemli bir husus olduğunu belirterek, "Bu anlamda biz gençlerimizi bu dönemin mesleklerine değil, geleceğin mesleklerine hazırlamayı hedefliyoruz. 18-29 yaş arasındaki gençlerimize geleceğin gözde mesleklerinden olan bulut bilişim uzmanı, yazılım uzmanı, siber güvenlik uzmanı başta olmak üzere belirlediğimiz geleceğin mesleklerinde eğitimler veriyoruz." dedi.

Selçuk, Üsküdar Üniversitesi ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle liselere yönelik düzenlenen 6. Bilim ve Fikir Festivali'nin ödül töreninde yaptığı konuşmada, bilimin ve teknolojinin ülkeler için çok stratejik bir güç haline geldiği bir çağda yaşandığını, fiziksel gücün yerini fikir gücüne bıraktığı, niteliğin, niceliğin önüne geçtiği bir dönemde olunduğunu söyledi.

Dün Memur-Sen'in 6. Olağan Genel Kurulu'nda bir konferansa katıldığını aktaran Selçuk, orada "İşin Geleceği: Tehditler ve Fırsatlar" başlığını ele aldıklarını, Türkiye'deki dijital dönüşümü konuştuklarını ifade etti.

YORUM EKLE