Altın fiyatları hareketlendi

ABD Hazine kağıdı getirilerinin bugün düşüş yaşamasıyla birlikte altın fiyatlarında hareketlilik görüldü. Ons altın yüzde 0.59 oranında artış kaydetti. Altın fiyatları konusunda uyarıda bulunan uzmanlar, ABD tahvil faizlerinin gerilemesinin altında istikrar yakalanmasına neden olduğunu ancak doların gücünü koruması nedeniyle de altın fiyatlarında yükselişin sınırlı kaldığına değindiler.

Altın fiyatları hareketlendi

Altın fiyatları geçtiğimiz hafta sert düşüşle karşılaşmıştı. Ons altın fiyatları gerilerken gram altında da buna paralel olarak düşüşler gerçekleşti. ABD Hazine kağıdı getirilerinin bu sabah düşüş göstermesi ise altın fiyatlarını destekler nitelikte harekete sebep oldu.

Ons altın geçtiğimiz hafta yüzde 6 oranında düşmüştü. Bugün ise yüzde 0.59 oranında yükselişle 1774 dolar seviyesinde işlem görüyor.

UZMANLARDAN UYARI

Altın fiyatları konusunda uyarıda bulunan uzmanlar, ABD tahvil faizlerinin gerilemesinin altında istikrar yakalanmasına neden olduğunu ancak doların gücünü koruması nedeniyle de altın fiyatlarında yükselişin sınırlı kaldığına değindiler.

Analistler ayrıca Fed'in geçtiğimiz haftaki faiz kararı sonrasında şahin mesajlar verildiğini ve bu hafta da Fed yetkililerinin açıklamalarının dikkate alınacağını belirtti. Fed Başkanı Jerome Powell'ın yarın Temsilciler Meclisi'nde yapacağı açıklamalar da piyasalar tarafından sıkı takip edilecek.

.

YORUM EKLE