8. KalDer Bursa Uluslararası Karikatür Yarışması başladı

Kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında karikatür sanatına destek vermek amacıyla KalDer Bursa Şubesi ve Anadolu Karikatürcüler Derneği iş birliğinde düzenlenen KalDer Bursa Uluslararası Karikatür Yarışması sekizinci yılında sanatseverle buluşmaya devam ediyor.

8. KalDer Bursa Uluslararası Karikatür Yarışması başladı

8. KalDer Bursa Uluslararası Karikatür Yarışması “Birlikte Güçlüyüz, Birlikte Başaracağız” konusu ile düzenleniyor. Kamuoyuna ve sanatseverlere duyurulan yarışmaya son başvuru tarihi 13 Ocak 2022 Perşembe. Jürinin değerlendirmeleri sonrasında sonuçlar 7 Şubat 2022 Pazartesi günü açıklanacak.

Yarışma hakkında bilgi veren KalDer Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Emin Direkçi ‘Sürdürülebilirlik anlamında evrensel bir sanata destek vermekten gurur duyuyoruz. Her yıl yaklaşık 1000’e yakın karikatür başvurusu alıyoruz. Geçmiş yıllarda Belçika, Endonezya, Polonya, Portekiz, Rusya, Sırbistan gibi ülkelerden ve ülkemizden sanatçılar yarışmamızda ödül aldılar. Dostluk köprülerinin kurulması adına sanatın gücüne inanıyor ve başvuracak tüm sanatçılara başarılar diliyorum” dedi.

Anadolu Karikatürcüler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kahraman “Jürimiz ulusal ve uluslararası isimlerden oluşuyor. Jüri, değerlendirme yaparken yarışma konusuna uygunluk, çizim kalitesi, karikatür kurallarına uygunluğu, estetik, grafik değerleri, yaratıcılık, özgünlük, gibi kriterlere göre değerlendirmelerini yapacak. Güzel bir yarışma süreci diliyorum” diye konuştu.

Jüri Üyeleri aşağıdaki isimlerden oluştu;

Ahmet Aykanat (Türkiye) Karikatürist

Mehmet Kahraman (Türkiye) Karikatürist

Mehmet Zeber (Türkiye) Karikatürist

Halit Kurtulmuş (Türkiye) Karikatürist

Alla Georgieva (Bulgaristan) Karikatürist

Alireza Pakdel (İran) Karikatürist

Olga Güler (Türkiye) Karikatürist

Emin Direkçi (Türkiye) KalDer Bursa

Kutlu Şahin (Türkiye) KalDer Bursa

Aykan Kurkur (Türkiye) KalDer Bursa

Arzu Özel (Türkiye) KalDer Bursa

YORUM EKLE

banner75