500 TL bayram harçlığı verilecek mi?

Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu sayfası ve Açık Kapı aracılığı ile 500 TL bayram harçlığı verileceği iddiaları gündeme geldi. Peki vatandaşların talepleri hızlı ve kolay bir şekilde alınan bu sayfalar aracılığıyla bayram harçlığı verilecek mi?

500 TL bayram harçlığı verilecek mi?

Vatandaşlar corona virüs salgını nedeniyle valiliklere ya da kaymakamlıklara gitmek yerine e-devlet üzerinden Açık Kapı uygulamasına tıklayarak yardım başvurusunda bulunabiliyor. 17 farklı alanda 322 konunun yer aldığı uygulamada vatandaşlar, devlet kanalları üzerinden yardım alıp alamayacağını öğrenmeye çalışıyor. Son dönemde adından sıkça söz ettiren uygulama 500 lira açık kapı sosyal yardımı iddiaları ile de gündeme geldi.

Benzer bir iddia geçtiğimiz haftalarda da ortaya atılmış, İçişleri Bakanlığı tarafından yalanlanmıştı.

Bakanlık Twitter adresi üzerinden yapılan açıklamada “Lütfen, resmi açıklamalar dışında sosyal mecralarda dolaşan kaynağı belli olmayan haberlere itibar etmeyiniz” ifadelerine yer vermişti.

Son dönemde tekrar ortaya çıkan Açık Kapı sayfası ve Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu sayfası aracılığıyla ile verileceği söylenen bayram harçlığı iddialarının doğruluk değeri bulunmuyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2020, 11:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan  balcı
Ramazan balcı - 10 ay Önce

Bayram haşlıgı icin basvuru yapmak istiyorum 500 tl olan yardımdan yararlanmak istiyorum iki tane çocuğum var yardımcı olursanız sevinirim

banner70