30 kadın girişimci hibe desteği kazandı

Kız Kardeşim Projesi kapsamında gıda sektöründe faaliyet gösteren girişimci kadınları desteklemek amacıyla ikinci kez hayata geçirilen Kız Kardeşim Hibe Programı’nda 30 girişimci kadın hibe desteği kazandı.

30 kadın girişimci hibe desteği kazandı

Coca-Cola Türkiye’nin desteği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Habitat Derneği iş birliği ile hayata geçirilen Kız Kardeşim Projesi, kadınların gerekli bilgi ve becerilerle donanarak toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlenmesi ve ekonomik kalkınmada aktif rol almaları hedefleniyor.Program kapsamında, 29 girişimci kadına 25 biner TL ve 1 girişimci kadına 40 bin TL jüri özel ödülü olmak üzere toplamda 765 bin TL’lik iş geliştirme hibe desteği sunuldu. 2019’daki ilk hibe programında 11 girişimci kadına hibe desteği sunulmuştu.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla çevrim içi gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Coca-Cola Türkiye Genel Müdürü Başak Karaca, “Yeni iş birlikleri ile Kız Kardeşim Projesi’ni geliştirmeye, erişimini güçlendirmeye çalışıyoruz. Projemizle bugüne kadar 100 bine yakın kadına ulaştık. 2021 sonuna kadar 250 bin girişimci kadına ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

YORUM EKLE