Bursagaz hizmetlerine tam gaz devam ediyor

Bursagaz hizmetlerine tam gaz devam ediyor
Enerji sektöründe yenilikçi yaklaşımlarıyla adından sıkça söz ettiren EWE AG’nin Türkiye’deki en büyük yatırımı olan Bursagaz, başarıyla geçen 2015 yılını değerlendirmek ve 2016 hedef ve projelerini paylaşmak amacıyla Crowne Plaza’da yerel ve ulusal basının temsilcileri ile bir araya geldi.

Bursagaz yönetiminin basın mensupları ile buluştuğu toplantıda, 2015 yılı içerisinde hayata geçirilen proje ve uygulamalar hakkında bilgi verildi.

Bursagaz yönetimi Tola 2016 yılı içerisinde basın mensupları ile daha sık bir araya gelmek için planlamalar yaptıklarının da sinyallerini verdi. Açılışın ardından toplantının ilk bölümünde dünya ve Türkiye’de enerjinin mevcut durumu değerlendirilirken, ikinci bölümünde 2015 yılı sonuçları, projeleri, finansal veriler ve gaz satışları paylaşılarak 2016 yılı içerisinde planlanan projeler – hedefler lanse edildi.

Bursagaz olarak 2015 yılı için öngördükleri hedeflere ulaştıklarını ifade eden Bursagaz yönetimi, “Geride bıraktığımız 2015 yılı Bursagaz için oldukça başarılı ve verimli bir yıl oldu. Sektöründe lider bir kurum olmanın verdiği sorumlulukla her zaman ülke yararını gözetecek çalışmalar içinde yer almayı bir görev addettik ve bu yönde çalışmalarımızı gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.Geçtiğimiz yıl içerisinde yürüttükleri çalışmalarla birçok ödül aldıklarını dile getiren yönetim, “Toplumsal yarar olgusunu ön planda tuttuğumuz çalışmalarımız, ulusal ve uluslararası arenada birçok ödüle layık görüldü. Ülkemizi temsil etmenin gururuyla aldığımız ödüller bizim için önemli birer motivasyon kaynağı oldu” diye konuştu.

2015 yılında Türkiye’nin en iyi 2’nci işvereni ödülünü aldıklarını hatırlatan yönetim takımı, Bursagaz’ın, Great Place To Work kapsamında önce 3’üncü 2014 yılında da Türkiye’nin En İyi 1’inci İşvereni ödülünü aldığını ve aynı zamanda Avrupa’nın ilk 50 şirketi arasında yer alan tek Türk şirketi olarak adını yazdırdığını söyledi. Bursagaz yönetimi, 2016 yılında da sektörün öncüsü olmayı hedeflediklerini belirtti.

Toplantıda İznik halkını 2 ay sonra doğal gaz ile buluşturacaklarını da açıklayan yönetim, İznik projesi kapsamında toplam 33.3 milyon TL yatırım yapıldığını söyledi. 2015 yılında 36 milyon TL’lik yatırım ile toplamda 5 bin 665 kilometrelik dağıtım şebekesine ulaşıldığını bildiren Bursagaz yöneticileri, 2016 yılında EPDK’dan gelen 12 milyon TL’lik ilave yatırım tutarının yanı sıra 31 milyon TL’lik yatırım yapacaklarını açıkladı.

2015 yılında 1,9 milyar metreküp doğal gaz satışı yaptıklarını açıklayan yönetim, 2015 satışlarında bir önceki yıla göre yüzde 38,7’lik bir azalmanın yaşandığını vurgulayarak, 2016 yılı toplam gaz hacmi hedeflerini 2,3 milyar metreküp olarak açıkladı.

Yönetim takımı toplantıda son olarak çevre dostu olan yeni genel müdürlük binasının açılışını da 25 Mayıs’ta yapacaklarını duyurdu.

Yönetim takımının sunumlarının ardından toplantı, basın mensuplarının soruları ile son buldu.
Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2016, 13:26
YORUM EKLE

banner80

banner75