İMSİAD Başkanı Andıç: “İnşaat sektörü için yeni destek paketi gerekiyor”

TÜİK tarafından açıklanan mart ayı konut satışlarını değerlendiren İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İMSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Andıç, “Ocak ve şubat aylarında geçen yılın aynı aylarına göre gerileyen konut satışlarında martta kıpırdanma görüldü. Umut ederiz ki, bu durum, konut satışlarında toparlanma sinyalleri olsun” dedi.

İMSİAD Başkanı Andıç: “İnşaat sektörü için yeni destek paketi gerekiyor”

Mart ayındaki hareketlenmeyi yılın ilk iki ayındaki ertelenmiş satışlara bağlayan İMSİAD Başkanı Andıç, “Uzun zamandır küçülen inşaat sektöründe kalıcı toparlanma için yeni bir destek paketi gerekiyor. İnşaat sektörü desteklenmezse, ülkemiz ekonomisinin taşıyıcı sektörlerinden biri olan inşaat sektörünün geleceği risk altında” şeklinde konuştu.

İMSİAD Başkanı Mustafa Andıç, “Tarım arazilerinin miras yolu ile intikal işlemlerine vergi ve harç muafiyeti getirilmesi gibi, 31.12.2019 tarihinde son bulan, tapu harcı ve KDV indirimlerinin de satın alınacak sıfır gayrimenkuller; konut, dükkan ve ofisler için tekrar hayata geçirilmesinin hem Bursamız, hem de ülkemizde ekonomimizin taşıyıcı sektörlerinden biri olan inşaat sektörü için önemli kazanımlar sağlayacağına inanıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

YORUM EKLE

banner80

banner75