Geleceğin İK’cıları Uludağ Üniversitesi’nden

İnsan kaynakları alanında deneyimli bireylerin yetiştirilmesi amacıyla düzenlenen ‘Geleceğin İK’cıları – İnsan Kaynakları Programı’ bir dönemi daha başarıyla tamamladı.

Geleceğin İK’cıları Uludağ Üniversitesi’nden

Bursa Uludağ Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARMER) ve Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Güney Marmara Şubesi işbirliğinde, insan kaynakları istihdamına katkı sağlamak ve öğrencilerin mesleki açıdan gelişimine destek olmak amacıyla düzenlenen “Geleceğin İK’cıları - İnsan Kaynakları Programı” sertifika töreni ile son buldu.

Programda Mühendislik, İİBF, İnegöl İşletme Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji ve Psikoloji, Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerinde 3. ve 4. sınıf düzeyinde eğitim gören 100 öğrenci eğitim gördü. İnsan Kaynaklarının değişik alanlarını kapsayan 8 konu ve bir teknik geziden oluşan programda eğitimleri özel sektörde, insan kaynakları alanında çalışan üst düzey yöneticiler verdi. Sertifika törenine Bursa Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yüce, PERYÖN Güney Marmara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Barış Gül, Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Memet Zencirkıran ve eğitim alan öğrenciler katıldı.

FARKLILIĞINIZI FARK EDİN!

Türkiye’de en bol ama en sıkıntı çekilen unsurun insan kaynakları olduğunu belirten Bursa Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yüce, kişilerin yetkin olmadığı alanlarda görev istemesinden dolayı çeşitli sıkıntıların yaşandığını belirtti. Yetkinliklerinin farkında olan yetişmiş insana ihtiyaç olduğunu söyleyen Prof. Dr. Mehmet Yüce; “İnsan Kaynakları Programı’nın iş hayatında önemli pozisyonlarda bulunan yöneticilerin bilgi ve tecrübelerini öğrencilerle paylaşmaları, yetkinliklerini arttırma noktasında olumlu işlevler görüyor. Benim öğrencilerimize tavsiyem; kendi farklılığınızın farkında olun, bu durumu zenginliğe çevirin. İnsan sahip olduğu değerlerle insandır. Bu değerleri zenginleştirmek için bol bol okuma, düşünme ve muhakeme etmeye ihtiyaç var. Günümüz dünyasında okumanın ve eğitimin sonu yok. Başarı için kendinizi sürekli geliştirmelisiniz” dedi.

STAJ VE PART TİME İŞ SÖZÜ

PERYÖN Güney Marmara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Barış Gül ise programın İnsan Kaynakları alanında çalışmak isteyen öğrencilere önemli bir temel sunduğunu vurguladı. İnsan Kaynakları alanında aynı dili konuşabilmenin önemine değinen Gül, yeni mezunlara başarı için yabancı dil öğrenmenin, alanla ilgili konularda kendini geliştirmenin, gelişim sürecinde sabırlı olmanın önemine vurgu yaptı. Bursa Uludağ Üniversitesi ile insan kaynakları ve iş hayatı ile ilgili işbirliği yapmaktan mutluluk duyduklarını kaydeden Gül, staj imkanı sağlama ve part-time iş olanakları konusunda programdaki öğrencilere öncelik vereceklerini de belirtti.

KARMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Memet Zencirkıran da programa çok büyük talep geldiğini ve bu nedenle 50 kişilik kontenjanı 100 kişiye çıkardıklarını açıkladı. Programa yönelik devamlılığın, eğitimlere katılımın ve öğrenci memnuniyetinin yüksek olduğunu belirten Zencirkıran; “Program aracılığıyla öğrencilerin tamamı özel sektörde üst düzey yönetici konumunda bulunan yöneticilerle bir araya geldi. Bu durum öğrencilerin iş hayatına yönelik vizyonlarını zenginleştirdiği gibi bakış açılarını da değiştirdi” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE