BTSO'dan ITMA Fuarı'na çıkarma

BTSO'dan ITMA Fuarı'na çıkarma
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) üyeleri, dünyanın en önemli tekstil ve hazır giyim makinaları fuarı olma özelliğini taşıyan ITMA 2015 Fuarı'na çıkarma yaptı. Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında bugüne kadarki en yoğun katılımının sergilendiği organizasyonla 230 kişilik heyet, sektörlerindeki yenilikleri yakından inceleme fırsatı yakaladı.

BTSO'nun Küresel Fuar Acentesi Projesi ile Bursalı işadamları dünyanın önde gelen fuar organizasyonlarıyla buluşmaya devam ediyor. Proje kapsamında, 4 yılda bir düzenlenen ve yenilikçi vizyonu ile kendi sektöründe dünyanın en önemli fuarı olarak gösterilen ITMA 2015 Fuarı'na Bursalı sanayiciler yoğun ilgi gösterdi. Yenişehir Havaalanı'ndan özel uçak kaldırılan organizasyonla 230 kişilik heyet bu yıl İtalya'nın Milano kentinde düzenlenen fuarı yakından inceleme imkanı buldu.

BTSO HEYETİNDEN YOĞUN TEMASLAR

BTSO Başkanvekili İsmail Kuş, Başkan Yardımcısı Ferudun Kahraman, Yönetim Kurulu Üyeleri Emin Akça ve Hasan Gürses ile Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay'ın da aralarında bulunduğu BTSO heyeti fuar ziyaretinin yanı sıra Milano'da bir dizi temasta bulunacak. Büküm makinelerinin dünyadaki tek üreticisi olan Marzoli Firması'nda incelemelerde bulunacak olan BTSO heyeti, ITMA Fuarı organizatörü olan MP Italy Ventures SRL'nin BTSO onuruna düzenleyeceği resepsiyona katılacak. Etkinlik kapsamında ayrıca Bursalı işadamları, İtalyan iş dünyası temsilcileri ile işbirliği masasında buluşacak.

"YENİ PAZARLARIN YOLLARINI AÇAN ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ"

Yaklaşık 3 milyon nüfusa sahip olan Bursa'nın otomotiv, makine ve tarım sektörlerinde güçlü bir potansiyel taşıdığını ifade eden BTSO Başkanvekili İsmail Kuş, "Avrupa'nın en büyük tekstil üreticisi ve tedarikçisi olan Türkiye'nin tekstil başkenti Bursa'dır. Bursa olarak tekstil, hazır giyim ve konfeksiyon sektörlerimizde 2023 yılında 70 milyar doların üzerinde bir ihracata ulaşmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda sektör temsilcilerimize yeni pazarların ve güçlü işbirliklerinin yollarını açan çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.
ITMA (3)
"YENİ İŞBİRLİKLERİNİN YOLLARI ARANIYOR"

Küresel Fuar Acentesi projesi ile 2 yıl içerisinde 50'yi aşkın fuar organizasyonu gerçekleştirdiklerini hatırlatan İsmail Kuş konuşmasını şöyle sürdürdü; "Dünyanın dört bir yanında düzenlediğimiz bu fuarlara 2 bini aşkın işadamımız katıldı. Geçen ay makine sektör temsilcilerimizin katılımıyla 140 kişilik özel uçakla geldiğimiz Milano'ya bu kez tekstil sektöründeki üyelerimizden oluşan 230 kişilik heyetle özel bir organizasyon gerçekleştirdik. Üyelerimiz ITMA Fuarı'nda sektörlerindeki yenilikleri yakından görme fırsatı bulurken, yeni iş birliklerinin de yollarını arıyor."

TÜRKİYE, EN ÇOK ALANA SAHİP ÜÇÜNCÜ ÜLKE

Kentin en büyük fuar alanı olan Rho Fiera'da 200 bin metre karelik alana kurulan fuara 1.600 firma katıldı. 122 firma ile fuara katılım sağlayan Türkiye, metrekare olarak en çok alana sahip olan 3'üncü ülke oldu. Düzenlenen fuarda örgü makinelerinden, veri işleme tesislerine; kimyasal liflerden, dijital baskı tekniklerine kadar sektörde kullanılan birçok ürün ziyaretçilere sunuluyor. 12-19 Kasım tarihlerinde ziyarete açık olan fuarı, bu yıl dünyanın dört bir tarafından yaklaşık 100 bin profesyonelin ziyaret etmesi bekleniyor.
ITMA (1)
Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2015, 10:27
YORUM EKLE

banner80

banner75