Dağyenice ihalesi sonuçlandı

Bursa'nın doğal güzelliklerinden olan ve şehrin turizm potansiyeline katkı yapması beklenen Dağyenice ihalesini Bursalı İş İnsanı Nurcan Özdemir'in sahibi olduğu İzonur Ltd. kazandı.

Dağyenice ihalesi sonuçlandı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, özellikle hafta sonları piknikçilerin en uğrak yerlerinden olan Dağyenice Göleti çevresinin gerçek manada turizme kazandırılması için gölün iki yakasındaki 300 bin metrekarelik alanı kiralama yoluyla Orman Bölge Müdürlüğü’nden almıştı. Ardından çalışmalara başlayan Büyükşehir Belediyesi, bölgeyi özel sektörün işletmesi amacıyla ihaleye çıktı. İhaleye dosya alan, Bursalı İş İnsanı Nurcan Özdemir'in sahibi olduğu İzonur Ltd., TURSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya'nın sahibi olduğu Deman Tur ve Beşortak Ltd Şti. katıldı. İlk turda 1 milyon 210 bin TL+KDV ile en düşük teklifi veren Beşortak Ltd Şti elendi. Geriye kalan İzonur Ltd Şti ve Deman Tur arasında yaşanan çekişme son tura kadar devam etti. Sonuçta Bursalı İş İnsanı Nurcan Özdemir'in sahibi olduğu İzonur Ltd ihaleyi 1 milyon 870 bin TL +KDV teklifle kazandı.

İhaleye kazanan Nurcan Özdemir, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş’ın başlattıkları yeni turizm hamlesi ile tarihi, kültürel, manevi değerleri ve coğrafi zenginlikleri ile eşsiz bir kent olan Bursa’mızı, eskisinden de güçlü gibi bir turizm destinasyonu haline getireceklerine inancım tam. Güçlü sanayi ve ihracat girdilerinin üzerine eklenecek turizm geliri ile de Bursa halkının refahının daha da artıracağına yürekten inanıyorum. Ben de bir sanayici olarak alternatif sektör olarak ilgi alanımda olan turizm işletmeciliği için üzerinde çalıştığım Dağyenice bölgesi ile ilgili bu projenin hem güzel Bursa’mıza hem de ülkemize değer katacağını biliyorum. Projemizin hayata geçmesi ile birlikte hem sağlayacağı istihdam hem de döviz girdisi ile tüm Bursa’nın kazanacağını gururla söylemek istiyorum. Projemiz ile ilgili ilerleyen günlerde ayrıntılı bir tanıtım yaparak kamuoyu ile paylaşmayı planlıyorum. Bursa' ya çok güzel bir tesis kazandıracağız. İnşallah en kısa zamanda çalışmalara başlayacağız” dedi.

Sözleşmenin imzalanmasının ardından ihaleyi kazanan firma, A Tipi Mesire Alanı için 6 ay içinde revizyon projeyi BURFAŞ'a teslim edecek. Ardından en geç 36 aya kadar alanı faaliyete sokmuş olacak. Bunun dışında olan mali yükümlülükler içinde ikinci yılın kirasını peşin ödeyecek. Yine toplam ihale bedelinin yüzde 6'sı kadar kesin teminat BURFAŞ'a verilecek.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2020, 12:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
EKREM ALA
EKREM ALA - 13 ay Önce

BURSA VE DAGYENİCEYE HAYIRLI OLUR İNŞALLAH

İsmail küçük kara
İsmail küçük kara - 13 ay Önce

Dağyenice ve bursamıza hayırlı olsun inşAllah

Şinasi GÜNEŞ
Şinasi GÜNEŞ - 13 ay Önce

Gerekli bir proje zamanlaması iyi
İhaleyi kazananın bursalı ve bir iş kadını olması çok iyi olmuş. Nurcan hanımı Tebrik ediyorum.
Hayırlı olsun.

banner70