Planlı şehirleşmenin adresi Osmangazi

Osmangazi Belediyesi’nin Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın başkanlığında yapıldı.

Planlı şehirleşmenin adresi Osmangazi

Belediye meclis salonunda gerçekleştirilen meclis toplantısında Başkan Dündar, gündem maddelerinin görüşülmesinden önce meclis üyelerine geçtiğimiz Ocak ayında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Koronavirüs salgını ile mücadelenin aralıksız şekilde sürdüğünü belirten Başkan Dündar, pandemi koşullarına rağmen şehre değer katan yatırımları da hayata geçirdiklerini söyledi. İnşaat çalışmaları büyük bir hızla devam eden Osmangazi Meydanı’nın 24 metre derinlikten sonra artık yol seviyesine geldiğini kaydeden Dündar, mega projenin Bursa’nın çehresini değiştireceğini vurguladı.

“PLANSIZ OLAN HER İŞİN KARŞISINDAYIZ”

Osmangazi Belediyesi olarak kaçak yapılaşmayla ciddi bir mücadele içinde olduklarını ifade eden Dündar, “Belediye olarak planlı şehirleşmeye büyük önem veriyoruz. Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile birlikte ruhsatsız binaların uydu üzerinden takibini yapıyoruz. Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yapı kayıt belgesi iptal edilen usulüne uygun olmayan binalar, belediyemiz tarafından yıkılıyor. Belediyelerin asıl amacı planlı şehir imar etmektir. Plansız olan her işin karşısındayız. 2009 yılından bu yana Hamitler-Güneştepe bölgesinde 30 bin daireye oturma izni verdik ve o bölgede 150 bin kişilik planlı bir şehir kurduk. Demirtaş’ın nüfusu 18 binden 80 binlere çıktı. Panayır bölgesi gelişim gösteriyor. Osmangazi, planlı bir şekilde büyüyor ve gelişiyor” dedi.

YORUM EKLE

banner70