MÜSİAD Expo’ya Bursa ilgisi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından bu yıl 17’incisi gerçekleştirilen MÜSİAD Expo, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla açıldı.

MÜSİAD Expo’ya Bursa ilgisi

Savunma sanayinden, hizmet sektörüne, inşaattan makine ve gıdaya kadar farklı sektörlerde faaliyet gösteren 250’ye yakın firmanın ürünlerini görücüye çıkardığı fuarda 140 ülkeden 400’e yakın işadamı heyetinin katılması bekleniyor.

Dünyanın en geniş katılımlı fuarlarından biri olan MÜSİAD Expo’nun açılış gününe MÜSİAD Bursa Şubesi de yoğun bir katılım gösterdi. MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Mustafa Gürses önderliğindeki 40’a yakın dernek üyesi fuarın açılışında hem Bursa firmaları ziyaret ederek hayırlı fuarlar diledi, hem de diğer sektörlerdeki firmaların son ürünlerini inceleme fırsatı yakaladı.

“Yerli ve milli savunma sanayimiz bizleri gururlandırıyor”

Fuar hakkında değerlendirmelerde bulunan Başkan Gürses, fuarda ileri teknoloji ve savunma sanayinin öne çıktığını ifade etti. Gürses, “İlkini 2014’te gerçekleştirdiğimiz High Tech Port By MÜSİAD projesi her fuarda büyüyerek devam ediyor. Yerli ve milli savunma sanayi hamlelerimizin sonuçlarını burada görmek, ileri teknoloji ürünlerinin sergilenmesi bizleri gururlandırıyor” dedi.

Bursa firmalarının fuara önemli değerler kattığını sözlerine ekleyen Başkan Gürses, “Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren ve Bursa ekonomisine katma değer sağlayan firmalarımız fuarda şehrimizi en iyi şekilde temsil ediyor.” diye konuştu.

YORUM EKLE

banner70

banner69