İMSİAD öğrencileri iş dünyasıyla buluşturmaya devam ediyor...

Bursa inşaat sektörünün çatı kuruluşu İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (İMSİAD) iş dünyası – üniversite buluşmalarına hız kesmeden devam ediyor.

İMSİAD öğrencileri iş dünyasıyla buluşturmaya devam ediyor...

Türkiye’de inşaat sektörünün geleceği olan öğrencileri, sektörün önde gelen isimleriyle bir araya getirerek, iş dünyası hakkında detaylı bilgi almalarını ve iş adamlarının tecrübelerinden faydalanmalarını hedefleyen İMSİAD, son olarak Taham Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Muhlis Uyar’ı Uludağ Üniversitesi (UÜ) Emlak ve Emlak Yönetimi Bölümü öğrencilerini buluşturdu.

UÜ Ali Osman Sönmez Kampüsü’nde öğrencilere iş yaşamında edindiği tecrübeleri aktaran Taham Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Muhlis Uyar, öğrencilere sektör içerisinde yol gösterecek değerli tavsiyelerde de bulundu. Uyar, “Almanya ve Türkiye’de gayrimenkul ve satış” konusunda gerçekleştirdiği söyleşide gençlere hem yurtiçi ve yurtdışında müteahhitlik sektörü ve onun olmazsa olmaz bir parçası olan satış hakkında bilgilendirdi, hem de öğrencilere gelecekte yol gösterecek değerli tavsiyelerde bulundu.

Doğru planlama…

Taham Yapı olarak yurtiçi ve yurtdışında birçok projeye imza atan köklü bir şirket olduklarının altını çizen Muhlis Uyar, “Doğru planlama her işte olduğu gibi inşaat sektöründe de büyük önem taşımaktadır. İşin başında o işin nerelere gidebileceğini görmeniz gerekiyor. Bu anlamda bakıldığında bütçe planlaması da ayrı bir önem taşıyor. Hangi malzemeye ne kadar harcayacağınızı, ödemelerinizi, çalışan maaşlarınızı en baştan planlamalısınız. Ne yazık ki kaliteli mühendis eksikliği yüzünden bir çok müteahhit planlama konusunda sıkıntılar yaşıyor ve sektörden silinip gidiyor. Bu yüzden işin başında iyi bir planlama yapmanız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“Vizyonunuzu bulmanız çok önemli”

Gelecekte iş hayatına atılacak öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Muhlis Uyar, “Vizyonunuzu bulmanız çok önemli. Hedef kitlenizi iyi belirlemeli ve onların isteklerine yönelik projeler geliştirmelisiniz. Örneğin bizler, Taham Yapı olarak, insanların Residence tipi evlerde mutlu olacağını düşünmüyoruz ve sosyal donatı alanları fazla olan, mutlu yaşam alanları inşa etmek için çalışıyoruz. Açık fikirli olun, dünyayı takip edin ve yenilikleri denemekten korkmayın, ancak kendinizi böyle farklılaştırabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Öğrencilere yaptıkları iş ne olursa olsun kendilerine güvenmeleri gerektiğini söyleyen Muhlis Uyar, “Önce kendinize güvenin. Çünkü siz kendinize güvenmez ve kararsız kalırsanız, karşı taraf size ya da yapacağınız işe inanmaz. Kendinizden emin olun ve bu duyguyu karşı tarafa verin. O zaman müşterilerinizin ilk tercihi olursunuz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65

banner57