Hüseyin Özdilek tecrübelerini NOSAB’da paylaştı

Nilüfer Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (NİLSİAD) ve Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Değerler Buluşuyor, Tecrübe Konuşuyor’ seminerlerinin altıncı konuğu Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek oldu.Bursa iş dünyasının tanınmış isimlerini bir araya getiren etkinliğe, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri de katıldı.

Hüseyin Özdilek tecrübelerini NOSAB’da paylaştı

NOSAB İdari Hizmet Binası Konferans Salonunda gerçekleştirilen seminere, NİLSİAD Yönetim Kurulu ve NOSAB Müteşebbis Heyeti Başkanı Yalçın Aras, NOSAB Yönetim Kurulu Başkanı ve OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Erol Gülmez, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve BEV Başkanı Aytuğ Onur, MARSİFED Başkanı Ramazan Kaya, iş insanları Fahrettin Gülener, Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova ve NOSAB’da faaliyet gösteren çok sayıda sanayici ve iş insanı ile birlikte meslek lisesi öğrencisi katıldılar.

Programın açılış konuşmasını yapan NOSAB Yönetim Kurulu Başkanı ve OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Erol Gülmez, 24 Kasım Öğretmenler Günü ve 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nün önemini vurguladı. Gülmez, “Hüseyin Özdilek ile daha önce yaptığım sohbetlerde onun başarısının tesadüf olmadığını anladım. Bugün yapacağı sunumda sizler de bunu göreceksiniz” dedi.

NİLSİAD Yönetim Kurulu ve NOSAB Müteşebbis Heyeti Başkanı Yalçın Aras da yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Şahsına münhasır ve renkli kişiliğiyle, Bursa’nın en önemli iş adamlarından Hüseyin Özdilek’i dinlemekten keyif alacağınıza inanıyorum. Toplantımızın katılımcılar için faydalı olması diliyorum.”

“Girişimcilik çocukluktan başlar”

Değerler Buluşuyor Tecrübe Konuşuyor seminerlerinin 6’ın konuğu olan Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek de, yaptığı sunumda çocukluk yıllarından, eğitimden, iş hayatına kadar birçok alanda tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

İş hayatına çocukluğunda başladığını belirten Özdilek, girişimciliğin çocuklukta başladığını söyledi. Özdilek, “Mücadele hayattır ve hayatı mücadele olarak görmek zorundayız. Çocukken, ticarette bir gün çalışmanın, bir haftalık çalışmaya bedel olabileceğini fark ettim. O zamanlar, gelecekte ticarete yatkın olup, elimdeki malın kıymetini bilmem gerektiğini anladım. İnsanın karnı doyduktan ve sağlığı yerinde olduktan sonra, yorulmaktan yüksünmemesi gerekiyor. Yorulmak, insana zevk verir. Yorgunken içtiğiniz suyun, ne kadar lezzetli olduğunu görürsünüz, Yorgun geçen bir günün ardından, bir duş alıp, yatağa yattığınızda derin bir uykuya dalarsınız ve yorgunluğunuz geçer. Bütün mesele, yorgunluğunuzun bir amacı olmasıdır. Bu yorgunluğun sonunda muhakkak bir kazanç sağlayacaksınız. Kolay para kazanmanın yolu yok. Doğru kazanmanın yolu mücadeleden ve helal kazançtan geçer” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner57