Girişimci adaylarına sertifika

Bursa Ticaret Borsası (BTB), KOSGEB ve İŞKUR iş birliğinde düzenlenen KOSGEB Girişimcilik Eğitimleri’nde, girişimci adayları sertifikalarını aldı.

Girişimci adaylarına sertifika

BTB Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen sertifika törenine BTB Meclis Başkanı Mehmet Aydın, KOSGEB İl Müdürü Erkan Güngör, İŞKUR İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen ve sertifika almaya hak kazanmış girişimciler katıldı.

30`a yakın girişimci adayının sertifika almaya hak kazandığı törende konuşan BTB Meclis Başkanı Mehmet Aydın, “Bugüne kadar Bursa Ticaret Borsası bünyesinde verilen eğitimlerde yaklaşık 500`e yakın sizler gibi kıymetli girişimci adayımıza değerli eğitmenimiz Türker Duran`ın da büyük katkılarıyla eğitimler verdik. Sizlerin iş hayatınıza katkı sağlamak bizlere mutluluk veriyor. Sizlerin başarılarına şahit olduğumuz zaman da yapılan işin ne kadar önemli ve değerli olduğunu bir kez daha anlıyoruz” dedi.

“Bursa Ticaret Borsası’nın kapısı sizlere her zaman açık”

Girişimci adaylarına tavsiyelerde bulunan Aydın, “İş hayatında önemli olan inanmaktır. Arzu ettiğiniz başarıyı yakalayabilmek için ürettiğiniz ürün ya da hizmete ne kadar inanır ve güvenirseniz, doğru zamanda doğru pazarlama stratejileriyle de ilerliyorsanız, şundan kesinlikle emin olmalısınız ki başarı kendiliğinden gelecektir. Yeri gelecek az kazanacaksınız yeri gelecek zarar edeceksiniz ama eğer yaptığınız işin doğruluğuna inanıyorsanız, yılmadan çalışmalı ve sunduğunuz ürünün, verdiğiniz hizmetin arkasında durmalısınız. Çünkü ticari hayatta sürdürülebilir olmak çok önemlidir. Sizlere gelecek iş hayatınızda başarılar diliyorum. Ayrıca hatırlatmak isterim ki, bu kurumun kapıları sizlere her daim açık. Bizlere danışmak, sormak istediğiniz herhangi bir husus olduğunda, Bursa Ticaret Borsası’nın kapısını çekinmeden çalabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Girişimcilere müjdeler

Tören de konuşan KOSGEB İl Müdürü Erkan Güngör de 1 Ocak 2019 itibariyle Girişimcilik Mevzuatı’nın değişeceğini söyleyerek, yeni girişimcilere müjdeler verdi. KOSGEB İl Müdürü Güngör, “Girişimciliği geleneksel ve ileri girişimci olmak üzere iki boyuta taşıyoruz. Geleneksel girişimci, hizmet sektöründe işletmesi olanlar, ileri girişimciler ise imalat sanayinde iş kuracak olanlar. Kuruluş desteklerinin yanı sıra, yeni getirdiğimiz performans desteği ile de şirketlerin birinci ve ikinci yıllarında, çalışan sayılarına ve şirket statülerine göre de ek destek vereceğiz. Yani hizmet sektöründe faaliyet göstermek isteyen bir girişimciye 60 bin liraya kadar destek vereceğiz. İmalat sanayinde hizmet gösterenlere ise iş sektörüne bağlı olarak, makine alımlarında desteklerimiz olacak. Bunun yanı sıra bazı girişimcilere de pozitif ayrımcılık yapacağız. 30 yaşın altında olup iş kurmak isteyen gençlerimize, kadınlarımıza, engelli vatandaşlarımıza, şehit yakınlarına ve birinci derece gazilerimize bu anlattığım rakamların yanında ekstra destekler de vereceğiz” diye konuştu.

BTB, KOSGEB ve İŞKUR birlikteliğiyle düzenlenen eğitimlerin devam etmesini arzuladıklarını söyleyen İŞKUR İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen de İŞKUR’un desteklerinden söz etti. İŞKUR İl Müdürü Türkmen “Bazı STK’lar ile yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde, kadın girişimci adaylarımıza iş dünyasındaki süreçlerinde mentörlük hizmeti sunuyoruz. Ayrıca engelli ve eski yükümlülere de fonumuzdan desteklerimiz olacak. Hepinize gelecek iş hayatınızda başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından BTB Meclis Başkanı Mehmet Aydın, İŞKUR İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen, KOSGEB İl Müdürü Erkan Güngör ve Eğitmen Türker Duran eğitimde başarılı olup, sertifika almaya hak kazanan girişimci adaylarına belgelerini takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner57