Genç sanayiciler Ata’nın huzurunda

Bursa Genç Sanayici İş İnsanları ve Yöneticileri Derneği (GESİAD), 13.Olağan Genel Kurulu’nun ardından ziyaretlerini sürdürüyor. Bursa’daki temaslarının ardından Anıtkabir'i ziyaret eden GESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kaya ve üyeler Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı.

Genç sanayiciler Ata’nın huzurunda

GESİAD Yönetim Kurulu Üyeleri aileleri ile birlikte Anıtkabir’de, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü andı. Anıtkabir ziyaretinde, GESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kaya, Yönetim Kurulu Üyeleri ve üyeler eşleri ve çocuklarıyla birlikte katıldı. Yaklaşık 50 kişiden oluşan GESİAD heyeti, resmi tören eşliğinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı.

“Türkiye Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçileriyiz”

Anıtkabir müzesinin gezilmesiyle son bulan ziyarette, Anıtkabir Özel Defterini de imzalayan Başkan Murat Kaya, deftere yazdığı mesajı da paylaştı. Başkan Kaya şunları söyledi: “Büyük Atatürk; GESİAD Başkanı, Yönetim Kurulumuz, üyelerimiz ve ailelerimiz olarak;  aziz hatıranıza saygımızı, size ve tüm gazilerimize, şehitlerimize şükran duygularımızı vurgulayabilmek adına huzurunuzdayız. Ve bundan büyük onur duymaktayız. Sizler ülkemizi düşmanlardan temizleyip, bu ülkeyi kurarken aydınlık, uygar, güzel günlerin de temellerini attınız. Bizlere düşen de; harp meydanlarında kazanılan başarıyı taçlandıracak olan ekonomik mücadeleyi zafere ulaştırmaktır.”

“Emanetiniz hem namusumuz hem de en büyük hazinemizdir” diyen Başkan Kaya, sözlerini şöyle tamamladı; “Bizler, kurduğun Cumhuriyetin genç müteşebbisleri olarak, açtığın yolda hiç durmadan yürümeye, toplumumuza gösterdiğin “muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma” hedefi doğrultusunda, ‘Her fabrika bir kaledir’ sözünün rehberliğinde çalışıp üretmeye şevk ile devam edeceğiz. Bağımsızlık mücadelesinin eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçileriyiz. Yolun yolumuz, andın andımız olacaktır.  Büyük Atatürk, Bursa GESİAD adına, Cumhuriyetimizin kurulmasında ve bugünlere gelmesinde başta siz olmak üzere, emeği geçen herkesi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Ruhunuz şad olsun. Ne Mutlu Türk’üm Diyene.”

YORUM EKLE

banner69

banner70

banner73