Döviz kuru riski nasıl yönetilir ?

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ihracatçı firmaların son dönemde döviz kuruyla ilgili yaşadıkları riskleri minimize etmek amacıyla Borsa İstanbul işbirliğiyle önemli bir seminere imza atmaya hazırlanıyor. UİB ve Borsa İstanbul ortaklığıyla ‘Döviz Kuru Riskini Nasıl Yönetirsiniz?’ başlığıyla düzenlenecek olan seminerde, döviz piyasasındaki gelişmelerin yanı sıra VİOP Opsiyon Kontratları ile kur riskinin nasıl yönetileceği de ele alınacak.

Döviz kuru riski nasıl yönetilir ?

21 Kasım 2018 Çarşamba günü saat 14.00’da UİB Konferans Salonunda düzenlenecek seminere, UİB üyesi ihracatçı firma temsilcileri katılacak. 

Uluslararası Makro Ekonomi ve Döviz Piyasasındaki Gelişmeler, Türkiye Makro Ekonomik Görünümü ve Döviz Piyasası, Döviz Kuru Riski Nedir?, Nasıl Belirlenir ve VİOP’ta Nasıl Yönetilir?, VİOP Opsiyon Kontratları ile Kur Riski Nasıl Yönetilir?, Döviz Kuru Riskimizi Nasıl Yönettik? Başlıklarıyla sunumların gerçekleşeceği seminerde; Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Uluslararası Piyasalar Müdürü Berk Dinçtürk, Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Hazine ve Türev Araçlar Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Akyol, Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Türev İşlemler Satış Müdürü Çağan Atlan, Koç Fiat Kredi Finansman A.Ş. Genel Müdürü ve Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. Finans Müdürü Fidan Sevilmiş, BRİSA Bridgestone Sabancı Lastik San. Ve Tic. A.Ş. Finans Hazine Müdürü Devrim Baykent konuyla ilgili deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak.

YORUM EKLE

banner69

banner70