BUSİAD ile BTÜ ile işbirliği yapacak

Sanayi üniversite işbirliğine kurulduğu günden beri özel bir önem veren Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD), Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) ile de işbirliğine gidecek.

BUSİAD ile BTÜ ile işbirliği yapacak

BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay'ın ziyaretine BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamdi Öğüt, Doç. Dr. Onur Saray ve Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Müdürü Dr. Nadir Yıldırım'dan oluşan bir heyetle iade-i ziyarette bulundu.

Ziyaret sırasında, sanayi üniversite ilişkilerinin nasıl sağlanabileceği masaya yatırılırken, Uludağ Üniversitesi ile 2010 yılından beri uygulanan seminerler dizisinin BTÜ'de de başlatılması kararlaştırıldı.

Gerçekleştirilecek seminerler dizisiyle, iş hayatına atılacak yeni mezun mühendisler için üniversite eğitimi sürecinde verilemeyen veya eksik kalan konular, konunun iş hayatının içindeki uzmanları tarafından verilmesi amaçlanıyor.

Ayrıca, lisansüstü ve doktora tezlerinin sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda yazılması için yapılabilecek çalışmaların da ele alınması kararlaştırıldı. TTO ile sanayinin yapabileceği ortak çalışmaların da değerlendirilmesi kararlaştırıldı.

BUSİAD Başkanı Türkay, ziyaret sonunda Rektör Prof. Dr. Karademir'e bir plaket takdim etti.

YORUM EKLE

banner65

banner57