Bursa’da ‘dijital’ buluşma

TÜRKONFED'in, Anadolu'da üretime odaklanan KOBİ'lerin, Sanayi 4.0'a hazırlanabilmeleri amacıyla dijitalleşme süreçlerine katkıda bulunabilmek hedefiyle Türkiye İş Bankası'nın desteğiyle yürüttüğü Dijital Anadolu Projesi'nin dördüncü toplantısı, Marmara ve İç Anadolu Sanayici İşadamları Dernekleri Federasyonu (MARSİFED) ev sahipliğinde Bursa'da düzenlendi.

Dijital Anadolu Projesi'nin dördüncü toplantısı Bursa’da yapıldı. Açılış konuşmalarını TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve SEDEFED Yönetim Kurulu Başkanı Ali Avcı ile MARSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kaya’nın yaptığı toplantıda, KOBİ’leri ilgilendiren en güncel konular ele alındı.

TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, Dijital Anadolu buluşmalarının dördüncüsünü gerçekleştirdiklerini belirterek, "Sanayi 4.0 Avrupa Birliği'nin, özellikle Almanya'nın Çin'le rekabetinde ön plana çıkardığı bir şey. Ben de bir sanayi kuruluşunu temsil ediyorum. Süreçlerimizi her an artık görüyor olmamız lazım, ölçüyor olmamız lazım. Kayıplarımızı anlık görmemiz gerekiyor. Yani üretimin tüm süreçlerinde de dijitalleşmemiz gerekiyor. Dijitalleşme şirketlerin rekabet gücü, maliyetleri için önemli. Yani şirkete katma değer yaratabilecek bir konu. Bundan vazgeçmemiz gibi ya da yok saymamız gibi bir şansımız yok. Ben bunu bir zorunluluk olarak görüyorum. Şirketlerin de gelecekte sürdürülebilir, daha kârlı olabilmesi için bu değişime ayak uydurmak zorundalar" diye konuştu.

Toplantıda daha sonra, Kurumların Dönüşümü, Bulut Bilişim ve Teknoloji, Karekodlu Çek, E-Ticaret ve Dijital Pazarlama ve E-Dönüşüm başlıklarında uzman konukların katıldığı paneller düzenlendi.

MARSİFED Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Kaya, toplantının amacı hakkında ekonomigazetesi.com’a değerlendirmelerde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner49