BUİKAD ‘Noktalama’ koçluk programı 10. yıl katılımcıları sertifikalarını aldı

Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği tarafından 10.su gerçekleştirilen, ‘NOKTALAMA’ koçluk projesi düzenlenen kapanış paneli ve sertfika töreni ile tamamlandı.

BUİKAD ‘Noktalama’ koçluk programı 10. yıl katılımcıları sertifikalarını aldı

“İş Kadını ile Güçlü Bir Türkiye’ye Ulaşmak” vizyonuyla çıktığı yolda, kadının iş hayatındaki rolünün arttırılması için çalışan BUİKAD tarafından; kız öğrencilerin kariyer yolculuğuna destek olmak amacıyla yürütülen ‘NOKTALAMA’ koçluk projesi kapanış paneli; Line TV haber ve program yapımcısı Kübra Ulutaş’ın sunumu ve Babala TV Program Koordinatörü Berk Uçar’ın konuk olduğu bir panel ile bu yılın finalini yaptı. Prof. Dr. Aslı Hockenberger’in akademik iş yaşamı , Zuhal Kumova Toker’in aile şirketlerinde varolma konularında bilgi verdiği panelde; geçmiş dönem öğrencilerinden Deniz Doğru Ayan profosyonel iş yaşamı , Ümran Sarısaltık ise girişimcilik konusunda bilgilendirmeler yaptılar. Panelin hemen ardından düzenlenen sertfika töreni ile, bu yıl programı tamamlayan 58 kız öğrenciye ve gönüllü koçlara sertfikaları takdim edildi.

Uludağ ve Bursa Teknik Üniversitesi’nin 3.ve 4. sınıf kız öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen proje;10 yıldır projenin Başkoçluğunu gönüllü olarak yürüten, BUİKAD 3. Ve 4. Dönem başkanı Özlem Baş Bayraktar liderliğinde, BUİKAD üyeleri ile yapılan birebir koçluk görüşmeleri, kişisel gelişim ve yabancı dil eğitimleri ile tamamlandı.

BUİKAD Yönetim Kurulu Başkanı İpek Yalçın yaptığı açılış konuşmasında, ‘kızlarımıza rol model olmak ve yüksek farkındalık yaratarak daha çok genç kadının emin adımlar ile iş hayatına katılımını sağlamak, yüksek önceliğimizdir. Projemizin 10. Yılında 400 ‘ün üzerinde kız öğrencimizin hayatına dokunmaktan ve katkıda bulunmakan dolayı çok gururluyuz’ dedi.

Bugüne kadar 400 kız öğrenciye ulaşan projenin kapanış toplantısında gerçekleşen panelde, öğrencilere rol model olan iş kadınlarının yanı sıra, geçmiş dönem katılımcıları, BUİKAD gönüllü üyeleri ve öğrenci grupları bir araya geldi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner57