Beksiad’a ilk tebrik ziyareti Çavuşoğlu’ndan…

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (BEKSİAD) Genel Kurul sonrasında göreve yeniden seçilen Başkanı Ömer Yıldız ve Yönetim Kurulu Üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Beksiad’a ilk tebrik ziyareti Çavuşoğlu’ndan…

BEKSİAD Dernek Merkezinde gerçekleşen ziyarette, Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Ali Mollasalih’in yanı sıra çok sayıda Dernek üyesi hazır bulundu. BEKSİAD’ın 9. Olağan Genel Kurulu’nda 180 oydan 125’ini alarak, güven tazeleyen Başkan Ömer Yıldız, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu’na nazik ziyaretleri için teşekkür etti.

BEKSİAD’a yakışan bir seçimi geride bıraktıklarını belirten Başkan Yıldız, kazananın BEKSİAD ve bebe-çocuk konfeksiyonu sektörü olduğunu söyledi. Güzel, medeni ve demokratik bir kongre olduğunu söyleyen Yıldız, bugüne kadar olduğu gibi derneğimiz, sektörümüz, şehrimiz ve ülkemiz adına çalışacaklarını ifade etti.

“Eğitim, önceliğimiz oldu”

Görev süreleri boyunca özellikle eğitim alanında önemli işler yaptıklarını hatırlatan Başkan Yıldız, “Necatibey Kız Meslek Lisesi’nde modern bir sınıf açarak buradaki öğrenci kardeşlerimizin güzel ve teknik imkânı bol bir sınıfta eğitim görmelerini sağladık. Yaptığımız bu iş, öğrencilerimizin okulu ve bu bölümü seçmelerine teşvik oluşturdu. Eğitim önceliğimizle, Uludağ Üniversitesi’yle de işbirliğimizi artırdık. Meslek Yüksek Okulu’nda bir bölüm açtık. Eğitimle ilgili yaptığımız bu girişimlerde sağ olsun Hakan Çavuşoğlu Bakanımız bizlere çok destek verdi. Kendisine hem bu destekleri, hem de bu nazik ziyaretleri için bir kez daha teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“Sektör, Bursa’da önemli bir güç oldu”

BEKSİAD’ın gerçekleştirdiği Genel Kurul’un sektöre, Bursa’mıza ve ülkemize hayırlı olmasını dileyen TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, “Bebe ve çocuk konfeksiyon sektörü Bursa da önemli bir güç haline geldi. BEKSİAD da sektörün en önemli sesi durumunda. Bursa’mız birlik ve beraberlik içerisinde her sektörde parlamaya devam ediyor. Yerli otomobil üretiminin Bursa’da yapılacak olması, Ankara nezdinde Bursa’ya verilen önemin göstergesi. Son dönemlerde Şehir Hastanesi, İzmir-İstanbul-Bursa Otoyolu, turizm ve inşaat anlamındaki yatırımlarla Bursa’mız, marka şehir olmayı sürdürecek” diye konuştu.

YORUM EKLE

banner65

banner57