Bursa’da yarım kalan hastane ne zaman tamamlanacak?

Acemler’de eski askeri bölgeye inşaa edilmeye başlanan ancak yarım kalan Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi’nin yeni ihalesi şimdiye dek yapılamadı.

Bursa’da yarım kalan hastane ne zaman tamamlanacak?

Olay Gazetesi yazarı İhsan Aydın’ın konu ile ilgili yazısı şöyle…

Şu bir gerçek ki, Bursa sağlık yatırımlarında son dönem eksiklerini büyük ölçüde gideren bir kent.

İlin 17 ilçesinin 16’sının hastaneleri komple yenilendi.

Yüzyılın kamu sağlık yatırımı olarak adlandırılan Şehir Hastanesi’nin hizmete açılmasıyla birlikte kent merkezindeki bazı hastaneler kapatıldı.

5 yıldızlı otel ve AVM konforunda hizmet sunan Bursa Şehir Hastanesi’nin sağlık hizmetlerinden yurttaş memnun, fakat kente mesafesi uzun olunca buranın değeri tam fark edilemiyor.

Şehir merkezinin yükünü şimdi Yıldırım’daki Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Osmangazi’deki Çekirge Devlet Hastanesi üstleniyor.

Aracı olmayan ve Doğanköy’deki Şehir Hastanesi gitmekten imtina eden hemşehrilerimiz Çekirge Devlet Hastanesi’ne ve Yüksek İhtisas ve Eğitim Araştırma Hastanesi’ne yükleniyor.

Haliyle buradaki polikliniklerde yığılmalar oluyor.

Oysa, Acemler’de eski askeri bölgeye inşaa edilmeye başlanan Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi’nin daha evvel açıklanan termine göre şimdiye kadar hizmete girmesi gerekiyordu.

Çekirge Devlet Hastanesi ve kapanan Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi’nin de içinde barındıracak dev genel hastane inşaatı yüklenici firmanın çıkan yasadan yararlanıp işi tasfiye etmesiyle yarıda kalmıştı.

Sağlık Bakanlığı burayı yeniden ihaleye çıkaracağın duyurdu.

Ancak o ihale şimdiye dek yapılamadı.

Bursa merkezde hemşehrilerimizin dört gözle beklediği bu yatırım yarım kalınca demir filizler de küflenmeye başladı.

Ulaşımı son derece rahat, Bursaray’ın Acemler Bursaspor-İstasyonu’nun hemen dibindeki bu yatırımın ivelilikle yeniden ihaleye çıkarılıp, hızla tamamlanması isteniyor.

Yarım hastane inşaatı bittiğinde Çekirge Devlet Hastanesi de buraya indirilecek.

Umarız o yatırım daha fazla sürüncemeye kalmadan en kısa zamanda Bursa’ya kazandırılır.

Şehir Hastanesi ile övünsek de kentin göbeğindeki bu kompleksin çürümeye terk edilmesine bir Bursalı olarak gönlümüz razı değil.

Devlet muhakkak bunu da tamamlayacaktır. Buna olan inancımız tam.

Bursalı Sağlık Bakan Yardımcımız Halil Eldemir’in ve milletvekillerimizin konuyu yakından takip ettiklerini de biliyoruz.

Bursalılar ise o hastanenin ne zaman açılacağını merak ediyor.

YORUM EKLE

banner69

banner70

banner73