Hotiç'ten açıklama

400 milyon TL borcu olduğu ileri sürülen ünlü ayakkabı markası Hotiç'den açıklama geldi.

Hotiç'ten açıklama

Geçtiğimiz eylül ayında konkordato ilan eden Türkiye'nin önde gelen ayakkabı markalarından Hotiç, 3 aylık performans ve mali değerlerdeki gelişmelerden dolayı mahkemeden kesin mühlet alındığını belirterek, hedefinin alacaklılarla anlaşıp geçmişe yönelik borçların ödenmesi olduğunu vurguladı.

Hotiç, eylül ayında konkordato ilan etmesinin ardından yasal süreç ve şirketin işleyişi hakkında açıklama yaptı.

Şirketten yapılan resmi açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Hotiç Ayakkabı Sanayi ve Ticaret A.Ş olarak, İstanbul 3. Asliye Ticaret Mahkemesi'ne 31 Ağustos 2018 tarihinde yaptığımız konkordato başvurusu sonucunda şirketimiz için uygun görülen tedbirler kamuoyunun bilgisi dahilindedir. Nitekim, geçici mühlet kararı sonrası atanan komiser heyeti, geçen 3 ay içerisindeki performansımızı ve mali değerlerimizdeki olumlu gelişmeleri göz önünde bulundurarak hedeflerimizi gerçekleştirdiğimize ve sürecin sonunda başarıya ulaşacağımıza dair olumlu rapor sunmuştur. Bu karar, tedariğini yurt içinden sağlayan ve dünya çapında ihracat konusunda emin adımlarla ilerleyen şirketimize, iş ortaklarımızın güvenini arttırmıştır. Bu ilerleme her şeyden önce Türk kamuoyunun bize sonsuz desteği ile gerçekleşmiştir."

1 yıllık kesin süre verildi

Asliye Ticaret Mahkemesi, davaya atadığı geçici komiser heyetinin 3 aylık süre için olumlu görüş bildirmesi üzerine davalı Hotiç'e bir yıllık kesin süre verdi. Mahkemede söz alan alacaklı avukatları ise konkordato komiserinin hazrıladığı rapora tepki gösterdi. Alacaklı avukatı, “Hotiç bu süre içinde geçmiş döneme ait borçlarını ödüyor. Bizim müvekkillerimiz ise zarara uğratılıyor. Heyet bu konuyu incelememiş. Şirketin iflasına karar verilmesini talep ediyoruz” dedi. Başka bir alacaklı avukatı da, bilirkişinin Hotiç’in marka değerini fahiş miktarda hesaplandığını öne sürdü. Alacaklı avukatı, “Hotiç’in marka değeri 150 milyon TL, borcu ise 400 milyon TL. Ancak, marka değeri 408 milyon TL üzerinde gösterilmeye çalışılıyor” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner49