Cüzdana dert bünyeye şifa oluyor

Kış aylarında hastalıktan korunmak için en çok tercih edilen ıhlamurun kilo fiyatını duyanlar hayrete düşüyor.

Cüzdana dert bünyeye şifa oluyor

Kış kapıyı çalınca hastalıktan korunmak isteyenler, soluğu aktarlarda almaya başladı. Soğuk kış aylarında gün boyu sıcak bitki çayı içmek isteyenlerin öncelikli tercihi arasında yer alan ıhlamur, fiyatıyla adeta altın değerinde. Altının gramının 200 lira olduğu bugünlerde ıhlamurun kilo fiyatının 250 lirayı bulması sonucunda, çeyrek altın yerine grama altına dönen vatandaş, ıhlamurda da kilo yerine gramı tercih ediyor. Fiyatının yüksek olması nedeniyle ıhlamur, aktarlardaki raflarda artık 40 ya da 100 gramlık paketler halinde yer alıyor.

Aktarlar, kalitesine göre ıhlamurun kilosunun 100 lira ile 250 lira arasında satıldığını belirtiyor. Aktarlar vatandaşların bütçesini düşünerek küçük gramajlı paketler hazırlıyor. Kış aylarında soğuk algınlığından, öksürükten, nezleden ve gripten korunmak isteyenlerin ilk tercihi ıhlamur oluyor.

Ihlamur alırken dikkat edin!

Ihlamur alınırken, pakette böcek olmamasına dikkat edilmesi gerekiyor. Uzmanlar ıhlamurun soğuk havalarda gripten, nezleden, öksürükten korunmak için tercih edilen bir içecek olduğunu hatırlatarak, zencefil ve tarçın gibi farklı bitkilerle karışımında ıhlamurun daha şifalı olduğunu dile getiriyorlar. Havanın soğumasıyla talebin artması sonucu ıhlamur fiyatları da yükselmeye devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner49