Bursa’daki AVM’ler 11 Mayıs’ta açılacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AVM’lerin 11 Mayıs’ta açılacağını duyurdu. Peki Bursa’daki AVM’lerde durum ne? Hangi AVM ne zaman açılacak?

Bursa’daki AVM’ler 11 Mayıs’ta açılacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından alışveriş merkezlerinin geleceği ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Sağlık Bakanlığının ve Ticaret Bakanlığının belirlediği kurallara uyulması şartıyla alışveriş merkezleri 11 Mayıs'tan itibaren hizmet vermeye başlayabilecek. Giyim eşyası, ayakkabı, çanta, zücaciye gibi ürünlerin satıldığı işletmeler, belirlenen şartlara uymak kaydıyla, 11 Mayıs'ta hizmete açılabilecek.' diye belirtti.

FEYZA ACAR / Korupark Genel Müdürü

Bu açıklamanın ardından gözler Bursa’da faaliyet gösteren AVM’lere çevrildi. Konu ile ilgili ekonomigazetesi.com’a konuşan Korupark AVM Genel Müdürü ve Zafer Plaza Yönetim Kurulu Üyesi Feyza Acar Sönmezer, koronavirüs önlemleri kapsamında Korupark ve Zafer Plaza’daki market ve eczane hariç mağazaların kapandığını belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından 2 AVM’nin 11 Mayıs’ta kapılarını açacağını söyledi. Sönmezer, “Hazır olan mağazalarımız 11 Mayıs’tan itibaren açılacak. Biz de vatandaşlarımızın sağlığı için Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kurallar doğrultusunda tüm önlemlerimizi aldık. Havalandırma filtreleri, ateş ölçümü ve sterilizasyon başta olmak üzere aldığımız önlemler ile birlikte AVM’lerimize gelen vatandaşlarımız güvende olacak” dedi.


CEMAL TUZCUOĞLU / Kent Meydanı AVM Genel Müdürü
Bursa’nın önemli AVM’lerinden Kent Meydanı AVM ise 11 Mayıs’ta açılmayacak. Kent Meydanı AVM Genel Müdürü Cemal Tuzcuoğlu, AVM’nin açılması için gerekli hazırlıklarını tamamlayarak açılış tarihini kamuoyuna duyuracaklarını söyledi.

Bursa’da 11 Mayıs’ta açılacak olan bir diğer AVM ise Carrefour. AVM’deki yine hazırlıklarını tamalayan mağazalar ile 11 Mayıs’tan itibaren müşteri kabul edecek

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2020, 13:50
YORUM EKLE

banner70