AVM’ler yeni normale göre kapılarını açmaya hazırlanıyor

Bir aydan uzun bir süredir kapalı kalan alışveriş merkezleri, alışveriş ihtiyacının yanı sıra sosyalleşme alanları olarak da bulundukları bölgelere hizmet veriyorlar. Bursa’nın köklü ve en çok ziyaretçi çeken alışveriş merkezleri arasında yer alan Korupark ve Zafer Plaza AVM de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’deki korona virüs vakalarındaki azalmaya paralel olarak, Türkiye’nin normalleşme planı dahilinde “hijyen ve sosyal mesafe kuralına uyma koşuluyla AVM’lerin de içinde bulunduğu bazı sektörlerin 11 Mayıs'tan itibaren açılması öngörülüyor” açıklaması üzerine harekete geçti.

AVM’ler yeni normale göre kapılarını açmaya hazırlanıyor

Korupark Genel Müdürü ve Zafer Plaza Yönetim Kurulu Üyesi Feyza Acar sitemize yaptığı açıklamada “bünyemizde faaliyet gösteren her iki AVM’mizde de hazırlıklarımız tüm hızıyla devam ediyor. Yeni normale uyum sağlamak için çalışmalarımıza başladık. Bilim Kurulu, Sağlık Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığının talimatlarına bağlı kalmak şartıyla, halkımıza sağlıklı ve hijyenik bir alışveriş ortamı sağlamak için teknik ekiplerimizle birlikte kolları sıvadık. Hava santrali ve filtre sistemlerimizi yeniden gözden geçirerek bir yandan kapasitemizi artırırken bir yandan da ortam atmosferini yüzde 100 temiz hava sağlayacak donanımlarla güçlendirdik. Yaklaşık her 10 dakikada bir ortamdaki havanın tazelenmesini sağlamış olacağız. Atmosferden alınan hava iki filtreli sistemimizden steril edilerek ortama aktarılacaktır. Kapı girişlerinde ateş ölçmenin yanı sıra dezenfektan ünitelerimiz de AVM içerisinde halkın rahatlıkla ulaşabileceği noktalara konumlandırılıyor” dedi.

Acar “Bünyemizde faaliyet gösteren marka mağazalarımız ise sterilizayon kabinleri hazırladılar. Denenen ürünler özel ultraviyole ışınların olduğu özel kabinlerde steril hale getirilecek. Ayrıca deneme kabinlerinin de her bir kullanımdan sonra strelizasyonu ile ilgili uygulamalar olacak. Markalarımız bu konuda gerektiği gibi hassas davranıyorlar” şeklinde açıklamada bulundu.

Acar, son olarak “bizim hedefimiz 1 Haziran’dan itibaren kapılarımızı yeniden açmaktı ancak şimdi bu takvimi biraz daha öne almış olduk. Önceliğimiz her zaman olduğu gibi halkımızın sağlığıdır. Hem AVM yönetimi hem de mağazalarımız olarak yeni normalin normlarına uygun olarak hizmet vermeye hazırız” dedi.

YORUM EKLE

banner70