Yarış otomobilleriyle güvenli sürüş heyecanı

Tofaş çatısı altındaki Fiat Motor Sporları, 3 yıldır sürdürdüğü Egea Seni Piste Çağırıyor aktivitesini, yeniden Bursa'da düzenledi.

Yarış otomobilleriyle güvenli sürüş heyecanı

Bu kapsamda; 09 Kasım Cumartesi günü; Bursa Yunuseli Havalimanı'nda Fiat Motor Sporları Takım Direktörü Koray Kafkas ile Tofaş Kurumsal İletişim Direktörü Arzu Çolakoğlu'nun ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte Egea'nın pist kullanımına özel 180 HP'lik versiyonu deneyimlendi.

Pistte yarışacak katılımcılara önce Fiat Motor Sporları Takım Direktörü Koray Kafkas tarafından, parkur ve araçlar hakkında bilgi verildi daha sonra sırayla yarışmacılar arabalarını kullanarak pistte ter döktü. Fiat Motor Sporları Takım Direktörü Koray Kafkas, 3 senedir 27 ilde bu faaliyeti düzenlediklerini belirterek, "Bu organizasyonun Bursa'da ikincisini yapıyoruz. Müşterilerimiz bayilerimizden test sürüşü yaparak bize geliyorlar. İlk olarak bilgilendirme yapıyoruz. Daha sonra kasklarını takarak yarış otomobillerine biniyorlar. Parkurun durumuna göre 2-3 tur atarak bu deneyimi yaşıyorlar. Kazananlara da madalya ve ödül veriyoruz" dedi.

Otomobil sporlarının trafikte kesinlikle yapılmaması gerektiğinin altını çizen Kafkas, "Vatandaşların trafik kaidelerine uymaları gerekiyor. Motor sporları özel güvenliği alınmış yerler ve otomobillerle yapılmalıdır. Kendi standart otomobilleriyle trafikte böyle bir şey yapmalarını asla tavsiye etmiyoruz. Biz bu etkinlikleri yarış sezonu ile doğru orantılı yapmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımız bayi ağımızı ve internet sitemizi takip ettiği sürece kendileri etkinliğe katılabilirler. Herhangi bir ön koşul yok. Sadece B sınıfı ehliyeti olması yeterlidir" diye konuştu.

TOSFED HER YIL YILDIZINI ARIYOR

Fiat Motor sporları ile birlikte 2 senedir aktif olarak ralli pilotluğu yapan Buğracan Kılıç, bu spordan öne caddelerde olması gerekenden hızlı gittiğini ancak bu spora başladıktan sonra herhangi bir trafik cezası yemediğini ifade ederek bütün stresini ve hız tutkusunu güvenli bir şekilde pistlere yansıttığını söyledi. Bu tutkuya sahip olan herkesi ise TOSFED'in yeni ralliciler seçtiği TOSFED Yıldızını Arıyor seçmelerine davet etti.

Bursa Yunuseli Havalimanı'nda gerçekleşen Bursa yerel medyasının yoğun katılım gösterdiği organizasyonda basın mensupları direksiyon başına geçerek yarıştı.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2019, 10:58
YORUM EKLE

banner65

banner57