Türkiye'de 'Yılın Otomobili' Bursa’dan

Bu yıl 5. kez Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından düzenlenen ve derneğe üye olan otomotiv gazetecilerinin oylarıyla belli olan Türkiye'de Yılın Otomobili yarışmasında sona gelindi. Türkiye'de Yılın Otomobili yarışmasının kazananı 5000 puan ile Renault'un Bursa'da üretilen modeli üretilen Clio oldu.

Türkiye'de 'Yılın Otomobili' Bursa’dan

Bu yıl 5.'si düzenlenen Türkiye'de Yılın Otomobili yarışması da Covid-19 salgınından etkilendi. Önceden planan test sürüşleri, markaların OGD üyeleriyle bir araya gelip sunum yapması gibi durumlar bu yıl ne yazık ki yapılamadı. Hatta yarışmanın sonuçlarının açıklanacağı gala da bu sene internet üzerinden yapılan canlı yayınla gerçekleşti.

Bursa'da fabrikada üretilen Renault Clio, Opel Corsa ve Nissan Micra aynı segmentten 3 model olarak ciddi bir mücadele içindelerdi.

Son yılların yükselen trendi olan SUV segmentinde ise Peugeot'un yok satan yeni otomobili 2008 ve Citroen'in C5 Aircross modelleri vardı.

Premium üretici pozisyonunda olan markalardan ise BMW, yeni 3 Serisi ile ve ezeli rakibi Mercedes-Benz ise A Serisi sedan ile karşı karşıya geldi.

Tüm bu rakiplerin arasında Renault markasının Türkiye'de üretilen Clio modeli 5000 puan ile Türkiye'de Yılın Otomobili oldu.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 11:17
YORUM EKLE

banner70