İşte yerli otodan son fotoğraf

2011 yılından itibaren ha yapıldı ha yapılacak şeklinde hayatına devam eden Türkiye'nin otomobilinde sona gelindi. 27 Aralık Cuma günü yapılacak olan tanıtımdan önce aracın her gün bir fotoğrafı yayınlanıyor ve kamuoyunun dikkati çekilmeye çalışıyor. Bugün TOGG'un resmi twitter hesabından yerli otomobilin ön kısmındaki motor ızgarasının bir bölümünün fotoğrafı yayınlandı.

İşte yerli otodan son fotoğraf

Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank’ın geride bıraktığımız hafta içerisinde fitilini, üzeri örtülü halde önünde çektirdiği fotoğrafla ateşlediği Türkiye’nin otomobilinden bir detay daha geldi.

İlk paylaşılan fotoğrafta sadece farların aydınlatması görünüyorken, bir sonraki gün otomobilin silüetinin daha belirgin olduğu, aynalarının ve tavan hatlarının gözüktüğü bir fotoğraf yayınlandı.

Bugün saat 14.30’da yapılan paylaşımda ise otomobilin önden görüntüsünün motor ızgarasıyla olan görünümü paylaşıldı.

RESMİ TANITIMA 2 GÜN KALDI!

Tanıtımın olacağı 27 Aralık tarihinden önce Türkiye'nin Otomobili Girişimi Grubu resmi sosyal medya hesabından her gün yerli otomobille alakalı bir detay paylaşacak. Yerli otomobilin tanıtılacağı ilk modeli kompakt yani C segmentinde yer alan bir SUV olacak. Elektrik motoruna sahip olacak otomobilin 400-450 km menzili olacağından söz ediliyor.

Yerli otomobilin tasarımını dünyadaki en büyük otomobil markalarıyla çalışan Pininfarina yaptı. Pininfarina Ferrari'den Cadillac'a, Cadillac'tan Hyundai'ye geniş bir müşteri ağına sahip.

YORUM EKLE

banner69

banner70

banner73