Bursalı girişimciler hayallerine BTSO ile ulaşıyor

BURSA EKONOMİSİNE YÖN VEREN PROJELERİN MERKEZİ OLAN BTSO, GİRİŞİMCİLERİN ÖNÜNÜ AÇAN ADIMLARINA DEVAM EDİYOR. BTSO ÖNCÜLÜĞÜNDE, KOSGEB VE TOBB BURSA GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU DESTEKLERİYLE DÜZENLENEN ‘UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİM PROGRAMI’NDA 3. DÖNEM BAŞLADI. (İHA/BURSA-İHA)

Bursalı girişimciler hayallerine BTSO ile ulaşıyor
Bursa ekonomisine yön veren projelerin merkezi olan BTSO, girişimcilerin önünü açan adımlarına devam ediyor. BTSO öncülüğünde, KOSGEB ve TOBB Bursa Genç Girişimciler Kurulu desteğiyle düzenlenen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi"nde 3. dönem başladı.
Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (DOSAB) BUTGEM Binası’nda gerçekleştirilen ve ilki 2015 yılının ekim ayında düzenlenen eğitimlerin 3. dönemine 30 girişimci adayı katılıyor. Adaylar 24 saati atölye çalışması olmak üzere toplam 70 saat eğitim görecek. Yatırım Teşvik Danışmanı Türker Duran tarafından verilen eğitimlerde adaylara, iş planı hazırlama, şirket türleri, pazar araştırması, finansal, üretim ve yönetim planı gibi alanlarda bilgiler sunuluyor. Eğitimler 3 Haziran 2016 Cuma günü sona erecek.
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye’nin ve Bursa’nın hedeflerine ulaşması için iş dünyasının yeni girişimcilere ihtiyaç duyduğunu söyledi. Girişimciliğin hayatın her alanında uygulanması gerektiğini dile getiren Başkan Burkay, BTSO liderliğinde KOSGEB destekleriyle verilen eğitimlerin girişimciler için büyük bir fırsat niteliğinde olduğunu kaydetti. Başkan Burkay, kent ve ülke ekonomisine kazandırılan yeni girişimcilerin aynı zamanda ekonominin büyümesine de yardımcı olduğunu belirterek, şöyle devam etti:
“Girişimci adaylarımızın alacağı her bilgi, onların geleceğine yön verecek. Esas mesele teknolojiyi de işin içine katarak yenilikçi işlere imza atabilmektir. BTSO olarak ülke ekonomisi için yeni girişimcilerin ne denli önemli olduğunun şuurundayız. Burada eğitimini tamamlayanların hem şehrimize, hem de ülkemize zenginlik katacağına inanıyoruz.”
Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2016, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER