Yerli zırh çeliği “HANÇER” geliyor

T.C. Savunma Sanayi Başkanlığı tarafından geleceğe dönük yeni teknoloji alanlarında projeler başlatma hedefi ile gerçekleşen “Ar-Ge Paneli” kapsamında, Coşkunöz Holding HANÇER projesi için sözleşme imzaladı. Şirket, ‘Sıcak Şekillendirme İle Multifazlı Çelik Geliştirme – HANÇER’ projesi ile kara savunma sistemlerine destek sağlayacak tasarımlarını SSB için geliştirecek.

Yerli zırh çeliği “HANÇER” geliyor

Türkiye’nin ilk Ar-Ge merkezlerinden biri olan Coşkunöz Ar-Ge Merkezi, bir başarıya daha imza atıyor. Otomotiv sektöründe kullanılan arka aks, salıncak kolu, motor beşiği gibi yapısal süspansiyon parçaları, sac şekillendirme kalıpları gibi parçaların geliştirilmesi yanında uzun yıllardır savunma sanayi ve enerji gibi sektörlerde ürün ve teknoloji geliştirme faaliyetleri yürüten Coşkunöz, bu alandaki güçlü tecrübesini zırhlı araçların karasal savunma gücünü arttırmak hedefiyle gerçekleşecek projede kullanacak.

Coşkunöz, SSB “Ar-Ge Paneli” tarafından ortaya çıkan ihtiyaçlar çevresinde uygun bulunan “HANÇER: Sıcak Şekillendirme Prosesine Uygun Zırh Çeliği Alaşımının Geliştirilmesi” projesinin ürün tasarımı, doğrulama, kabul testleri ve modelleme çalışmalarını yürütecek.

YORUM EKLE

banner65

banner57