Vali Karaloğlu Pilotcar standını ziyaret etti...

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya’da düzenlenen ANFAŞ-Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı’nda Pilotcar standını ziyaret ederek, sergilenen elektrikli araçları yakından inceledi.

Vali Karaloğlu Pilotcar standını ziyaret etti...

Bursa NOSAB’daki fabrikalarında yüzde 100 yerli sermaye ile üretilen ve 32 ülkeye ihraç edilen araçların fuarda sergilenmesinden memnuniyet duyduğunu söyleyen Vali Karaloğlu, “Kültür ve Turizm Bakanımız 2023 hedefini 70 milyon turist, 70 milyar dolar gelir olarak revize etti. Biz bu potansiyele sahibiz. Belirlenen hedeflere ulaşmada fuarlar önemli bir oynuyor. Bu yüzden fuara katılan firmalara teşekkür ediyoruz” dedi.

Fuar’da ilk kez lansmanı yapılan L7e kategorisindeki Elektrikli Mini Kamyoneti, yakında trafiğe çıkacak plakalı L6e kategorisindeki PC-2 SL modelini ve diğer araçları inceleyerek, araçların özellikleri hakkında firma yetkililerinden bilgi alan Karaloğlu, bu araçların tasarım ve mühendislik çalışmalarının ülkemizde yapılmasının ayrıca önemli olduğunu ifade etti.

Vali Karaloğlu, Pilotcar firmasına başarılar dileyerek, “Pilotcar firmasını gelecek yıllarda da bu fuarda görmek isteriz” diye konuştu. 

Fuarda gördükleri ilgiden memnun kaldıklarını ifade eden Pilotcar Genel Müdürü Şükrü Özkılıç ise, ziyaretten dolayı Vali Münir Karaloğlu’na teşekkür etti.  Pilotcar olarak, turizm sektörüne katkıda bulunmaya devam edeceklerini ifade eden Özkılıç, “Sayın Valimizin ziyareti motivasyonumuzu artırdı. Yurt içinde ve yurtdışındaki fuarlara katılarak, turizm sektörüne ve ülke ekonomisine katma değer sağlamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

banner70