Tüm bankalardaki hesaplara tek yerden takip

Akbank Strateji, Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, açık bankacılık kapsamında Akbank tüzel müşterilerinin tüm bankalardaki hesaplarını tek bir yerden takip edebileceklerini duyurdu.

Tüm bankalardaki hesaplara tek yerden takip

Akbank’tan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Yüce, şunları kaydetti:

“Artık Akbank müşterisi işletmeler tüm bankalardaki hesaplarını Akbank İnternet’te bir arada görebilecek, nakit akışlarını ve bakiyelerini takip edebilecek. Akbank İnternet’te onlar için oluşturulan form ile hesaplarının bulunduğu diğer bankalara gidip başvurularını yapabilecekler ve tüm Akbank hesaplarının yanında diğer banka hesaplarını bir arada görebilecekler.

Türkiye’de şirketler birden fazla banka ile çalışıyor ve her bankada da birden fazla hesapları bulunuyor. Dolayısıyla gelen giden ödemelerin takibini yapmak, gün sonu kapanış bakiyelerini takip etmek gibi işlemler için her bankanın uygulamasına tek tek girmeleri ve hesaplarını kontrol etmeleri gerekiyor. Bu yeni hizmet ile hem onların operasyonel hatalarını minimuma indirmeyi, hem de günlük bankacılık işlemlerinde müşterilerimize zaman kazandırmayı hedefliyoruz.”

YORUM EKLE

banner70