Tataristan Cumhurbaşkanı Bursa'da fabrika gezdi

Rusya Federasyonu Tataristan Özerk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov, Bursa'da Sarıgözoğlu fabrikasını ziyaret etti.

Tataristan Cumhurbaşkanı Bursa'da fabrika gezdi

Rusya Federasyonu Tataristan Özerk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov, BTSO'nun Ticari Safari Projesi kapsamında temaslarda bulunmak üzere Bursa'ya geldi.

Türkiye ile Tataristan arasındaki ticaret hacmini genişletmek amacı ile düzenlenen ve Türk yatırımcılar için cazip fırsatlar sunan Tataristan bölgesi ile Türk İş insanlarını buluşturan forum büyük ilgi gördü.

Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov ve beraberindeki resmi heyet, Türkiye-Tataristan iş ilişkilerini geliştirmek için geldikleri Bursa'da sektörün önemli firmalarından Sarıgözoğlu AŞ'yi de ziyaret etti.

Minnihanov, Sarıgözoğlu'nun Bursa tesislerinde Sarıgözoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sarıgözoğlu ve Tiryakiler Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tiryaki tarafından karşıladı.

Minnihanov, Sarıgözoğlu hakkında oldukça bilgi sahibi olduğunu belirterek, doğrudan üretim sahasına gidip üretim yöntemlerini ve işleyişini gözlemledi.

Saha ziyareti esnasında Minnihanov'a eşlik eden Mustafa Sarıgözoğlu, üretim prosesleri hakkında önemli bilgiler verdi.

Saha gezisi sonrası birbirlerine hediye takdim eden Minnihanov ve Sarıgözoğlu samimi görüntüler verdiler.

Cumhurbaşkanı Minnihanov, Bursa'da olmaktan ve ziyaretten çok memnun olduğunu belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner57