Firmalara rekabet aşısı

Kocaeli Ticaret Odası, MARKA ile yeni bir iş birliği daha yaparak “Bilgi Teknolojilerinin Etkin ve Verimli Kullanımı ile İşletmelere Rekabet Gücü Kazandırıyoruz” projesini hayata geçirdi.

Firmalara rekabet aşısı

Kocaeli iş dünyasının öncü kuruluşu Kocaeli Sanayi Odası (KOTO), üyelerini dünya pazarlarına hazırlamak üzere için başlattığı çalışmalara devam ediyor. Dünya pazarıyla rekabet edebilen işletmelerin sayısını arttırmak için özellikle eğitim, danışmanlık ve finans hizmeti sunan kuruluşlarla etkin iş birliklerine imza atan KOTO, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ile yeni bir proje daha imzaladı. Bilgi teknolojilerinin hem iç hem dış ticarette öneminin farkında olan KOTO, “Bilgi Teknolojilerinin Etkin ve Verimli Kullanımı ile İşletmelere Rekabet Gücü Kazandırıyoruz” projesini başlattı.

TİCARİ CANLILIK

MARKA’da düzenlenen törende KOTO Genel Sekreteri Mert Anlıpak ve MARKA Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu tarafından imzalanan projeyle ilgili kapsamlı bilgi veren Anlıpak, “MARKA ile daha önce çok verimli geçen bir iş birliğine imza atmıştık. ‘Bilgi Teknolojilerinin Etkin ve Verimli Kullanımı ile İşletmelere Rekabet Gücü Kazandırıyoruz’ projesiyle, KOTO ve MARKA birlikteliğinin üyelerimizin ticaretlerine daha fazla katkı sunmasını amaçlıyoruz. Ocak ayı sonunda uygulamaya almayı planladığımız projemiz; eğitim, araştırma ve danışmanlık hizmetlerinden oluşuyor” dedi.

EĞİTİM AŞAMASI

30 işletme, yöneticisi ve çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirecek projenin eğitim bölümünde işletmelere; ERP, etiketleme, barkodlama, stok takip sistemleri ve sadakat programlarının yer aldığı CRM (müşteri ilişkileri yönetimi) sistemlerine yönelik doğru yatırım kararının verilmesi, işleyişin ihtiyaca göre planlanması ve bu sistemlerin etkin kullanımına yönelik eğitimler verilecek. Bu eğitimler ile finansal olarak yatırım maliyeti oldukça yüksek olan bilgi teknolojilerinin ihtiyaca uygun şekilde satın alınması, etkin ve verimli kullanımının sağlanması açısından işletmelerin gelişimine ve verimliliğine olumlu yönde katkı sağlanacak.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 16:26
YORUM EKLE

banner65

banner57