Efkan Ala yangınzede esnafla biraraya geldi

Efkan Ala yangınzede esnafla biraraya geldi
Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, Bursa Kapalıçarşı’da çıkan yangında dükkanları yanan zarar esnafa zarar tespit belgelerini teslim etti.

Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı (BESOB) ziyaret eden Efkan Ala, 10 Ekim Cumartesi gecesi Kapalıçarşı’da çıkan yangında işletmesi zarar gören esnafa zarar tespit belgelerini teslim etti. Ala, “Ülke olarak problemlerle karşılaşabiliriz. İşte o zaman milletçe kenetlenme zamanıdır. O zaman bir an önce problemi giderme zamanıdır. Yüreğimizi, emeğimizi, ortaya koymalıyız. Milletçe bunun çok tecrübesi var. Tarihimizde çok kez yaşadık. Parayı bir şekilde bulursunuz yoksa borç alırsınız. Ama bir esnafın birikimini ve tecrübesini satın alamazsınız. Biz, sizlerin bir an önce faaliyete geçerek memleketimize katkıda bulunmanızı istiyoruz. İnşallah hep iyi günlerde birlikte oluruz. Türkiye olarak önümüze büyük hedefler koyduk, inşallah onlara ulaşacağız. Bizler bir problemle karşılaştığımızda eminiz ki Bursalılar bizim yanımızda olacaktır. Biz de, devletimiz de, valimiz de sizin yanınızda olacağız. Türkiye’nin alması gereken çok yol var. Yapacağımız çok işler var. Ben tekrar yangında zarar gören esnafımıza büyük geçmiş olsun diyorum“ diye konuştu.

"BURSA VALİLİĞİ OLARAK 2 MİLYON DESTEK VERDİK"

10 Ekim Cumartesi gecesi çıkan yangında hemen çarşıya gelerek incelemelerde bulunduğunu belirten Bursa Valisi Münir Karaloğlu, " Yangın bir felaket ve şansızlıktır. Zararı karşılayacak maddi yardım, sayın bakanımızın da talimatlarıyla, yangından 6 gün sonra valiliğin hesabına girdi. Bu bir rekordur. Bu yüzden bakanımıza ve diğer yetkililere çok teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi yaşanan tatsız olaydan 3 gün önce çarşıyı restore etmek için ihalesini yaptı. Biz restorasyon çalışmalarını yangından önce yapmaya kalksaydık sadece evrak işleri 8 ayımızı alırdı. Ama şimdi Büyükşehir Belediyesi çalışmalarına başladı. Bu sebepten dolayı şanslı olduğumuzu düşünüyoruz. Zararın giderilmesi için Bursa Valiliği olarak 2 milyon lira destek verdik. Maddi zararının geri kalan miktarını ise Bursa Büyükşehir Belediyesi karşılayacak. Devletin imkanlarını milletin emrine verme noktasında sayın bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Allah bizlere bir daha bu tür felaketler yaşatmasın” dedi.
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2015, 08:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65

banner57