Denizlili tekstilciler teknoloji atağında

Ev tekstili üretiminde dünya çapında ilk akla gelen şehirlerden biri olan Denizli, gün geçtikçe üretim kapasitesini artıyor. CPM Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Recep Palamut, Denizli’de tekstil sektöründe faaliyet gösteren firmaların Endüstri 4.0’ı yakından takip ederek, ERP yazılımlarına yatırım yaptıklarını dile getiriyor.

Denizlili tekstilciler teknoloji atağında

Denizli, hem Türkiye’de hem de dünyada tekstil üretiminde ilk akla gelen şehirler arasında. Denizli İhracatçılar Birliği’nin İhracat Rakamları Değerlendirme Raporu’na göre Denizli, 2018 yılı eylül ayı içerisindehazır giyim ve konfeksiyon alanında86 milyon doları aşkın (86.210.998 dolar) ihracat gerçekleştirirken, tekstil ve hammaddeleri alanında ise yüzde 41,75’lik bir artışla yaklaşık 33 milyon dolar (32.651.025 dolar) ihracat rakamına ulaşmış durumda. Binlerce yıllık birikimi ile tekstilin başkenti olan Denizli, dünyanın tüm ülkelerine, Türk işçiliğinin buluşturulmasında da önemli bir rol oynuyor.

Denizli’nin ve Denizlili üreticilerin kaliteli tektil üretimi noktasında inovatif ürünlerle dünyaya ulaştığını ve dönüşümü yakından takip ederek ERP yazılımlarına yatırım yapmayı önemsediklerini dile getiren CPM Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Recep Palamut;“Denizli İhracatçılar Birliği üyelerince DENİB üzerinden yapılan ihracat, eylül ayında yüzde 8,8 artarak 216 milyon dolar olarak gerçekleşti. Yılın ilk dokuz ayında ise, DENİB ihracatı yüzde 5,7 oranında yükselişle 1,9 milyar dolara ulaştı.Türkiye’de 2018 yılı, ihracatta rekorlar yılı olarak ilan edilmişti. Denizli’nin ve Denizlili üreticilerin hem ülkemiz ihracatına sağladığı güçlü katkı hem de yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen yaptıkları teknolojik yatırımlar, bizler için umut ışığı.ERP yazılımlarına yatırım yapmaktan korkmayan üreticiler bütün iş süreçlerini etkili yönettikleri için daha az stok hacmi, daha düşük nakliye ve ambalajlama maliyeti ve daha düşük üretim maliyetine erişiyorlar. Kadın istihdamında Türkiye’de ikinci sırada yer alan Denizli, ülkemizin ekonomik olarak hedeflediği büyümeye ulaşabilmesi ve dünyaya ‘Made in Türkiye’ etiketini yayma noktasında önemli bir paya sahip olacak” dedi.

Denizlili üreticilerin kayıpları azalıyor, işlerinin kalitesi artıyor

Denizlili üreticilerin, birçok farklı değişeni olan tekstil sektöründe yaşanabilen aksaklıkları ERP yatırımları sayesinde minimalize ettiklerini belirten Palamut;“Tekstil sektörü üretim aşamaları dolayısıyla birçok karmaşık süreç yönetiyor. Takip edilmesi gereken işlerin takip aşamasında yaşanacak en ufak bir aksama, üretim teslim tarihlerinde ciddi oynamalara sebebiyet veriyor. Bu durum ise ciddi maliyet kayıplarını da beraberinde getiriyor.CPM ERP olarak tekstil sektöründe faaliyet gösteren üreticiler için özel çözümlerimiz bulunuyor.Sektörün önde gelen üreticileri aralarında yer alan kullanıcılarımız, karmaşık süreçleri daha kolay ve hızlı takip edebiliyor” dedi.

Denizli’nin önde gelen tekstil imalatçılarının CPM ERP ile iş süreçleriniefektif yönettiğinin altını çizen Palamut sözlerine şu şekilde devam ediyor;“Zorlu Tekstil ve Erikoğlu Yatırım Holdinggibi öncü firmalar CPM ERP çözümleri ile büyümeye devam ediyor. Sektörün güvenilir üreticileriyle çözüm ortağı olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

ERP nedir?

İşletmelerde mal ve hizmet üretimi için gereken işgücü, makine, malzeme gibi kaynakların verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayan bütünleşik yönetim sistemlerine verilen genel addır. Kurumsal kaynak planlaması (ERP) sistemleri, bir işletmenin tüm veri ve işlemlerini bir araya getirmeye veya bir araya getirilmesine yardımcı olmaya çalışan sistemlerdir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner49