banner39

BUSİAD Sınıfı staja hazır

Üretimin, teknik bilgi ve vasıflı insan gücüyle var olacağı bilincinden hareket eden Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği’nin (BUSİAD), 2017 yılında Teknik Eğitimi İyileştirme Projesi kapsamında, Hayri Terzioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde uygulamaya koyduğu BUSİAD Sınıfı öğrencileri staja hazır.

BUSİAD Sınıfı staja hazır

Gelecek yıl, 12. Sınıf olacak olan BUSİAD Sınıfı’nın 29 öğrencisi, BUSİAD üyesi Bosch, Oyak- Renault, Mastaş, Canel Otomotiv, Doğu Pres, Ünver Grup ve Chassis Brakes gibi şirketlerde staj yapma imkanı bulacaklar.

CNC ve Bakım alanlarında eğitim alan BUSİAD sınıflarına, yapılan protokol çerçevesinde gelecek yıl bir yenisi daha eklenecek. Halen 10 ve 11. sınıfta toplam 62 öğrencinin olduğu uygulama böylece gelecek yıl 10-11 ve 12. Sınıflarda yaklaşık 90 öğrenciye çıkmış olacak.

BUSİAD Sınıflarında müfredat sanayinin beklentisi doğrultusunda oluşturulurken, çalışmaya katılan şirketler bir yandan sınıflara destek olurken, diğer yandan yetişmiş eleman ihtiyacını da buradan gidermiş olacak.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER