Bursa’nın dev deri markası konkordato ilan etti

Hasan Kırcı ve Mustafa Kırcı'ya ait, Bursa'nın köklü markalarından 'Kırcılar Deri' ve 'Kırcılar Turizm' şirketleri konkordato ilan etti!

Bursa’nın dev deri markası konkordato ilan etti

Yeni Dönem Gazetesi köşe yazarı Nuri Yavuz, haberi köşesinde duyurdu. İşte o yazı…

Türkiye'de 2018'de yaşanan ekonomik darboğazın sonucu olarak kamuoyuna yansıyan konkordato ilanları, bu yıl pandemi sürecinin de etkisiyle yeniden hortladı!

Yaklaşık 60 küsur konkordato dosyasının bulunduğu Bursa'da geçen hafta listeye 3 firma daha eklendi.

Hasan Kırcı ve Mustafa Kırcı'ya ait, Bursa'nın köklü markalarından 'Kırcılar Deri' ve 'Kırcılar Turizm' şirketleri konkordato ilan etti!

Ömer Gülmüş başkanlığındaki T.C. Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, Kırcılar'a 3 aylık geçici mühlet verdi.

Bursa kamuoyunun yakından tanıdığı, Kredi Garanti Fonu (KGF) Bursa Şube Müdürlüğü görevinden emekli Yıldırım Can Arpaçay, Kırcılar'a konkordato komiseri olarak atandı.

Bursa iş dünyasının önde gelen isimlerinden olan Kırcı kardeşlerin, yaşanan finansal darboğaz nedeniyle konkordato sürecine yöneldikleri düşünülüyor.

Kentte sektörünü domine eden ve dünyaca üne kavuşmuş bir Bursa markasının konkordato ilanı, yalnızca Kırcı Ailesi, firma çalışanları açısından değil sektör temsilcileri, iş dünyası ve kent markaları adına da üzücü bir sonuç!

Ümidimiz, gıyabında 'Bursa için bir şans olduğu' konuşulan Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanı Ömer Gülmüş ve finans uzmanı Yıldırım Can Arpaçay'ın çabalarıyla bu kıymetli Bursa markası konkordato sürecinden kurtulur...

22 Haziran Pazartesi günü Bursa'da konkordato ilan eden diğer iki firma ise Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Sofiteks Tekstil ve Demirtaş OSB'de faaliyet gösteren Promaks Tekstil Konfeksiyon.

Bursa'da 1994 yılından bu yana halı üretimi gerçekleştiren Sofiteks Tekstil, 2013 yılında Belçikalı Ficovan International'ın sahip olduğu Mc Three grubuna katıldı.

Mc Three grubunun dünya genelindeki 3 üretim üssünden biri olan Sofiteks, Avrupa ve Kuzey Amerika başta olmak üzere birçok ülkeye halı ihracatı gerçekleştiriyordu.

100 milyon avro'nun üzerinde ciro hacmine sahibin grubun Bursa Merkezli şirketi Sofiteks'in konkordato komiserliğine SMM Şevki Yetiker atandı.

Bursa'da 1992 yılında bireysel bir girişim olarak kurulan Promaks Tekstil, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteriyordu.

Dünyaca ünlü markalara üretim gerçekleştiren Promaks, ayda 350 bin adet üretim kapasitesiyle çalışıyordu.

Diğer iki firma gibi 3 aylık geçici mühlet tanınan Promaks Tekstil'in konkordato komiserliğine ise SMM Ahmet Dalyan atandı.

YORUM EKLE

banner65

banner57