Bursa'nın metro yatırımlarında son durum ne?

BURULAŞ Genel Müdürü Mehmet Kürşat Çapar, Yıldırım Metrosu, Şehir Hastanesi etabı ve Görükle projesi konusundaki son gelişmeleri aktardı.

Bursa'nın metro yatırımlarında son durum ne?

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, bugünkü yazısında BURULAŞ Genel Müdürü Mehmet Kürşat Çapar ile şehir içi ulaşım konusunda yaptığı görüşmenin detaylarını kaleme aldı.

Devam eden sinyalizasyon çalışmalarının tamamlanması ile metroda bekleme süresinin 3,75 dakikadan 2 dakikaya ineceğini dile getiren Çapar, bu sayede sabah saatlerinde metroya 5 ek sefer konulabileceğini ve Bursaray'ın günlük 280 bin olan yolcu kapasitesinin 400-450 bine ulaşacağını ifade etti.

Çapar, Bursa'nın 10-15 yıl boyunca metro ile ilgili sorun yaşamayacağını da kaydetti.

Bursa'da devam eden veya proje halindeki metro hatları ile ilgili de bilgi veren Çapar, Üniversite hattının Görükle'ye uzatılması konusunda konsept görüşmelerinin sürdüğünü söylerken, Yıldırım'ın nüfus yoğunluğu fazla mahalleriyle kent merkezinden geçerek Çekirge ve Acemler'den ilerleyip Çalı'ya ulaşması planlanan Yıldırım Metrosu'na proje ile yakından ilgilenen Koreliler tarafından finans kaynağı arandığını, Emek hattının Şehir Hastanesi'ne entegrasyonu konusunda ise projenin Cumhurbaşkanlığı Yatırım Başkanlığı'nda olduğunu ve 2021 programına dahil edilmesi için çalıştıklarını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER