Bursa'da normalleşme başlayacak mı?

Mart ayı ile birlikte illerde vaka ve aşılama sayılarına göre normalleşme başlıyor. Peki Bursa’da durum ne? İşte rakamlar…

Bursa'da normalleşme başlayacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs ile mücadelede yol haritasına dair flaş kararları açıkladı. Kafe ve restoranların açılıp açılmayacağını sorusuna açıklık getirdi. Erdoğan, “Mart aşılamada çok büyük mesafe kat edeceğimiz ve inşallah gerçekten oldukça yüksek rakamları göreceğimiz bir ay olacaktır. İllerimizi Sağlık Bakanlığımızın kriterlerine göre dört gruba ayırarak Mart ayı başı itibariyle kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz” dedi. Peki Bursa’da mart ayı ile birlikte normalleşme başlayacak mı?

Bursa’da yürütülen ciddi çalışmalar, filyasyon ekiplerinin temaslılara ulaşmasındaki hızın yanı sıra alınan kapanma tedbirleri amacına ulaştı. 8-14 Şubat tarihleri arasında vaka sayısı her 100 bin kişide Ankara'da 35,49, İzmir'de 44,39, İstanbul'da 60,19 olarak gerçekleşirken, Bursa'daki rakam 34,87'de kaldı. Bursa artık nüfusuna oranla en az vaka görülen iller arasında yer almaya başladı. Aşılamada ise uygulanan doz sayısının dün itibarıyla 200 bini aştı. Bu rakamlara bakıldığında Bursa’da normalleşmenin birçok ile göre erken başlayacağını gösteriyor.

YORUM EKLE

banner70