Bursa'da 20 AVM çalışanının korona testi pozitif iddiası

Bursa'da normalleşme süreci ile birlikte açılan AVM'lerde koronavirüs vakaları ne durumda? Tez-Koop-İş Bursa Şube Başkanı Bülent Çetin, "AVM'ler çok erken açıldı. Bize ulaşan rakamlara göre 20 AVM çalışanının covid-19 testi pozitif" dedi.

Bursa'da 20 AVM çalışanının korona testi pozitif iddiası

AVM'lerde örgütlü bulunan Tez-Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu'nun Türkiye'de çok sayıda AVM çalışanının covid-19 testlerinin pozitif çıktığını açıklamasının ardından gözler Bursa'ya çevrildi.

Tez-Koop-İş Bursa Şubesi Başkanı Bülent Çetin, Bursa'da çok sayıda üyelerinin koronovirüse yakalandığını söyledi.

"BURSA'DA 20 AVM ÇALIŞANI POZİTİF"

Çetin, "Vaka artışları çok yükseldi. Bursa'da biz açılmasını istmedik. Hep karşı çıktık. Açılmadan önce yeni düzenlemeler yapılması gerekiyordu. Klimalarla igili sıkıntılar var. Değişiklik yapılmamış, kilimaları da şu an çalıştırmıyorlarmış. Çünkü çok büyük masraf onlar için. Sadece ateş ölçmekle olmuyor. Şu ana kadar bize resmi rakamlarla ilgili bir açıklama yapılmıyor çünkü kapanma riskleri varmış. Ama biz arkadaşlarla sürekli temas halindeyiz. Bizim aldığımız bilgi; covud-19'un çıktığı arkadaşlarımız var. Evlerine gönderilen arkaşdaşlar var. Ücrestiz izne çıkanlar var. Bunların sayısı Bursa'da yaklaşık 20 kişi. Şu anda bizim bölgemizde kornovirüsten kaybettiğimiz bir arkadaşımız olmadı ama hastalığı çok ağır geçirenler oldu. Ülke genelinde ve Bursa'da vaka sayıları çok arttı. En azından temmuz ayının sonuna kadar AVM'lerin açılmasını istemiyorduk. Bu sayıların artmasından endişe ediyoruz.'' dedi.

ÇALIŞMA SAATLERİNE DÜZENMELE

Sokağa çıkma sıkıtlamalarını hatırlatan Tez-Koop- İş Sendikası Bursa Şube Başkan Çetin, AVM ve benzeri alanlarda mesai düzenlemelerine de dikkat çekti ve "10 hatta 13 saat çalışan mağzalar oldu. Bizler mağaza yöneticileriyle görüşmeler yaptık. Müdahale ettik."dedi.

YORUM EKLE

banner65

banner57