BURKON, 2021’deki 13 kongresine hazır

Kongre ve turizm sektörünün önemli aktörlerinden biri olan BURKON Turizm & Kongre, 2021 yılında 7’si online 6’si fiziki olmak üzere toplamda 13 kongre yapacak.

BURKON, 2021’deki 13 kongresine hazır

Bursa başta olmak üzere ülkeye önemli kongre, sempozyum, kurs, zirve ve toplantılar kazandırarak turizme de katkı sağlayan BURKON Turizm & Kongre, 2021 yılı kongre takvimini belirledi. Covid-19 salgını etkisinde başladığımız 2021 yılında da kongrelerini aksatmamak adına çalışmalarını sürdüren ve online kongre ve toplantı programlarına yatırımlar yapan Burkon Turizm & Kongre, yıl içerisinde yapacağı 13 kongrenin hazırlıklarını tamamladı.

Dermatolojiden İç Hastalıklarına, Nörolojiden Pediatriye, Spor Bilimlerinden Psikofarmakolojiye kadar pek çok önemli alanda kongreler organize edeceklerini ifade eden BURKON Turizm & Kongre Genel Müdürü Hasan Eker, “Pandeminin etkileri ülkemizde yaklaşık 1 yıldır sürüyor. Maalesef en çok etkilenen sektörlerin başında turizm geldi. Bu dönemde online kongre ve toplantı programlarına yatırım yaptık. Yazılımlar yazdık ve teknik altyapıyı geliştirdik. Online kongre ve webinar hizmetleri verdik. Hangi şartta olursak olalım sektöre hizmet etmeyi sürdürüyoruz” dedi.

7’si online 6’si fiziki toplam 13 kongre

Eker şunları söyledi: “2020 yılının ilk 3 ayı güzel geçmişti. Ancak tüm dünyayla birlikte ülkemize de sirayet eden Covid-19 salgını neticesinde duran hayat, hepimizi olumsuz etkiledi. 2020 yılında herkes gibi bizler de öncelikle ayakta kalmaya çalıştık. 2021 yılı da pandeminin etkileriyle başladı. Aşı uygulamalarının tüm dünyayla birlikte bizde de başlaması hepimizi gelecek adına umutlandırdı. Umarız ki bir an önce aşılama sayısı artar ve tekrar eski günlerimize döneriz. Biz her şartta etkinliklerimizi planlıyoruz. Online kongreler fiziki kongrelerin yerini tutmasa da mevcut şartlarda en iyi toplantıyı organize etmeye çalışıyoruz. Bu yıl 13 kongre düzenleyeceğiz. Bunlardan 7’si online 6’sı fiziki olacak. Sağlığı öncelikleyerek kurallar çerçevesinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

YORUM EKLE

banner70