ASO’dan 65 milyon TL’lik nefes

Ankara Sanayi Odası, 3. Nefes Kredisi’nde hacmi 65 milyon liraya çıkardı. Ankaralı sanayici, uygun faizle finansmana erişim sağlayabilecek.

ASO’dan 65 milyon TL’lik nefes

Ekonomide yaşanan zor dönemleri atlatabilmek için devreye alınan Nefes Kredi’nde, Ankara Sanayi Odası (ASO) limiti yükseltti. ASO eylül ayının sonunda kullandırmaya başladığı 3. Nefes Kredisi’nde oluşan talep nedeniyle kredi hacmini iki kez artırarak üyelerine destek oluyor. ASO, eylül ayı sonunda kullandırmaya başladığı 38,5 milyon liralık 3. Nefes Kredisi miktarını oluşan talep nedeniyle, TOBB’un da katkısıyla önce 55 milyon liraya, ardından da kendi imkanlarını zorlayarak 65 milyon liraya çıkardı. ASO, kredi hacmi dolana kadar başvuru almaya devam edecek. Kredi faizlerinde ise herhangi bir değişiklik yapılmayacak.

SIKINTILAR AŞILACAK

ASO Başkanı Nurettin Özdebir, ASO olarak 3. kez kullandırmaya başladıkları nefes kredisinde üyelerden gelen talep nedeniyle kredi hacmini artırdıklarını söyledi. KOBİ’lerin en büyük sorunlarından birisinin finansmana erişim olduğunu dile getiren Özdebir, “Ekonominin daraldığı bu dönemde, elimizi taşın altına koyarak üyelerimize nefes aldıracak, uygun faizlerle finansmana erişimini sağlayacak bir adım attık. TOBB’un da ilave katkılarıyla kredi hacmini artırarak talep eden tüm üyelerimizin bu kaynağa ulaşmasını hedefledik. Umarım bu girişimimiz üyelerimizin sıkıntılarının aşılmasında bir katkı sağlar” dedi. AYLIK 1,85 FAİZ ORANI Kredi Garanti Fonu teminat desteği ile Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, İş Bankası, Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankası kanalıyla kullandırılacak olan kredilerde ASO üyesi KOBİ’ler öncelikle Odaya müracaat ederek faaliyet belgesi alacaklar. Bu belgeyle ilgili bankalardan birisine müracaat edecek olan şirketin başvurusu banka tarafından değerlendirilecek ve olumlu sonuçlanması halinde aylık 1,85 (yıllık 22,2) faiz oranı ile 18 ay eşit taksitli krediden yararlanabilecek. Kredi asgari limiti 50 bin lira, azami limiti ise 200 bin lira olan nefes kredisinde, ilk 6 ay anapara ödemesiz, sonraki 12 ay eşit taksitli olmak üzere toplamda 18 ay vadeli olarak krediler geri ödenecek.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 16:31
YORUM EKLE

banner65

banner57