Altın fiyatları güne yükseliş ile başladı

Altın fiyatları hafta sonuna yükseliş ile başladı. Geçtiğimiz günlerde yakaladığı ivme ile 390 TL barajını aşan gram altın bu kez aynı seviyenin üzerinde dengelendi.

Altın fiyatları güne yükseliş ile başladı

Piyasaların kapanmasının ardından altın fiyatlarındaki güncel veriler alım satım yapmak isteyen kişiler tarafından merak konusu oldu. Hafta içerisinde yönünü yukarı çeviren gram altın, ons altın ve dolar kuru paritelerinden etkilenmişti. Peki, bugün altın piyasasında son durum ne?

Altının gram fiyatı 4 Temmuz 2020 Cumartesi günü 392 TL seviyelerinden işlem görüyor. Aynı dakikalarda ons altının fiyatı ise bin 778 dolar seviyelerinde yer alıyor.

Yatırımcısı tarafından her dönem tercih edilen çeyrek altın ise bugün 634 TL’den alınırken 643 TL’den satışa sunuluyor. Hafta sonunun ilk gününde özellikle yüksek miktarda alıp yapanların tercihlerinden olan cumhuriyet altını ise 2 bin 538 TL’den alınırken 2 bin 559 TL’den satışa sunuluyor.

Takı veya yatırım amaçlı alınan tam altının alış fiyatı 2 bin 538 TL olarak belirlenirken satış fiyatı ise 2 bin 568 TL’de yer alıyor.

YORUM EKLE

banner65

banner57