17. İnsan Kaynakları Zirvesi kapılarını açtı

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Güney Marmara Şubesi tarafından bu yıl 17’incisi düzenlenen İnsan Kaynakları Zirvesi, ‘Kültürün Sesini Dinle’ ana temasıyla Merinos AKKM’de kapılarını açtı.

17. İnsan Kaynakları Zirvesi kapılarını açtı

17. İnsan Kaynakları Zirvesi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik, alanında uzman isimler, konuşmacılar ve insan kaynakları uzmanlarının katılımıyla Merinos AKKM’de başladı.

gün boyunca devam edecek olan Zirve’nin açılışında konuşan Başkan Barış Gül, “Zirvemizi bu yıl ‘Kültürün Sesini Dinle’ ana temasıyla gerçekleştireceğiz. Çünkü bizler, kurum kültürü ve değerlerinin, firmaların itibarlarının temelini oluşturduğunu düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

“Kurum kültürü, markaya itibar yükler”

Kurum kültürünün, o kuruma özgü davranışlar, inançlar ve alışkanlıkların bütünü olduğunu dile getiren Gül, “Kurum ve kuruluşlar kültürleriyle ayakta kalırlar. Öyle ki, bu kültür, firmaya veya markaya parayla satın alınamayacak bir itibar yükler. Kurum kültürü zamanla oluşan, tecrübe ve güvenle kazanılan bir değerler bütünüdür. Odağında da çalışanlar vardır. Çalışanları aynı değerler ve aynı çalışma anlayışı çevresinde birbirine bağlar” ifadelerini kullandı.

Günümüzde birçok markanın iş görüşmelerinde adayların kurum kültürüne uygun olup olmadığını çeşitli testler ve uygulamalarla ölçtüğünü de kaydeden Barış Gül, “Kurumları ayakta tutan, itibar kazandıran, rekabet avantajı sağlayan, çalışanların motivasyonunu artıran ve aynı zamanda kurumsal gelişimin de temelini oluşturan bu kavramı iki gün boyunca alanında uzman konuşmacılarımız ve siz değerli insan kaynakları uzmanları ile birlikte konuşacak ve tartışacağız” dedi.

İnsanı anlamak…

PERYÖN’ün düzenlediği İnsan Kaynakları Zirvesi’nin her yıl farklı sektörlerden İK uzmanlarını Bursa’da bir araya getirdiğinin altını çizen Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik ise, “İnsan yönetmek bir sanat ve bir yetenek işidir. Doğru ve yerinde bir yönetim de aileden ülkeye kadar her alanda büyük bir önem arz etmektedir. İnsanı anlamak, insan yönetimini büyük ölçüde çözmek demektir” diye konuştu.

Hızla gelişen dünyada gözden kaçan bazı değerler de olabileceğinin altını çizen Çelik, bu yıl ‘Kültürün Sesini Dinle’ ana temasıyla düzenlenen Zirve’nin kaybettiğimiz değerleri hatırlamamıza yardımcı olacağına inandığını da kaydetti.

YORUM EKLE

banner70