Bursa’da 7 yıldır dönüşüm bekleyen Akpınar Konutları’nda yine hüsran

Akpınar Konutları’nda dönüşüm için çalışmalara başlayan Bakyapı İnşaat, projeden çekildiğini açıkladı.

Bursa’da 7 yıldır dönüşüm bekleyen Akpınar Konutları’nda yine hüsran

Bursa'da 7 yıldır kentsel dönüşümü bekleyen 2 bin 290 konutlu Akpınar Konutları’nda, Bakyapı İnşaat ile görüşmelere başlanmış 1.200 hak sahibi ön protokol imzalamıştı. Ancak, dün yaşanan gelişme ile Akpınar Konutları sakinleri yine hüsrana uğradı. Bakyapı İnşaat projeden çekildiğini açıkladı.

Akpınar Mahallesi Kentsel Dönüşüm Sosyal Dayanışma Derneği’nden konu ile ilgili yapılan açıklama şöyle:

Değerli Komşularımız,
Bir süredir çalışmalarını sürdürdüğümüz Akpınar-1050 Konutlar Kentsel Dönüşüm Proje Girişiminde işbirliği yaptığımız yüklenici firmamız Bakyapı İnşaat, derneğimize yaptığı bilgilendirme ile üzülerek projeden çekildiğini beyan etmiştir.

Yıllardan bu yana çaba harcadığımız ve büyük emeklerle çözüm arayışları ürettiğimiz zaman diliminde geldiğimiz bu durum hepimizi derinden üzmüştür.

Hak sahipleri olarak bizlerin taleplerini ve önerilerini her zaman dinleyen, yıllardan bu yana kırılın umutlarımızı yeniden canlandıran ve bizlere güvenli konutlarda yaşama imkanı sunacak bir proje hazırlayan Bakyapı markasına ve yönetimine teşekkür ederiz.

Hazırlanan örnek daire başta olmak üzere; hak sahiplerinden hiçbir ek ücret istemeden, herkesin kendi yerinde ve kendi katında olacağı bir proje ile bizlere bu süreçte destek olan Bakyapı firmasının gösterdiği anlayış ve gayretten dolayı ayrıca dernek yönetimi olarak teşekkür ediyoruz.

İlerleyen günlerde gerekli açıklamalar derneğimiz tarafından yapılmaya devam edecektir.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2020, 12:09
YORUM EKLE

banner70