ULİT'le 'Kariyerine ışık tut'

ULİT'le 'Kariyerine ışık tut'
ULİT tarafından düzenlenen 11. Ulusal Profesyoneller ve Başarılı Yöneticilerle Sektörler Kongresi etkinliği öğrencilerin geniş katılımıyla Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

DSC_9198

11. Ulusal Profesyoneller ve Başarılı Yöneticilerle Sektörler Kongresi ilk günü Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ın konuşmasıyla başladı.

DSC_9205

“Dünya’da başarının sırrı insan kaynağından en iyi şekilde yararlanabilmek” olduğunu söyleyen Ulucay “Adillik, şeffalık, hesap verilebirlik sadece iş dünyasında değil, hayatımızın her alanında olmalıdır” dedi.
Yerel ekonomiyle ilgili bilgilere de yer veren Prof.Dr. Yusuf Ulucay, Bursa’nın GSMH’da Kocaeli’den sonra ikinci şehir olduğunu, ihracatta da İstanbul’dan sonra geldiğini söyledi.
Uludağ Üniversitesi olarakta hedeflerinin 3. nesil bir üniversite olduğunu vurgulayan Ulucay, bütün çalışmalarının da bu yönde olduğunu belirtti.

“NEYİN SİZİ MUTLU ETTİĞİNİ ÖĞRENİN Kİ, BAŞARILI OLUN”
ULİT tarafından düzenlenen 11. .Ulusal Profesyoneller ve Başarılı Yöneticilerle Sektörler Kongresi etkinliğinin ilk gününün, ilk oturumunda konuşan Lidyana.com CEO’su Hakan Baş “Lidyana.com’u ünlülerle kurmam ciddi bir PR oldu, bizim girdiğimiz zamanda piyasada böyle bir açık vardı, sadece takı olarak başlayıp, ayakkabı ve giyimi de ekledik” Lidyana.com dışında 13 firmaya daha yatırım yaptığını söyleyen Baş, “Seri girişimcilikte en önemlisinin odaklanmak” olduğunu belirtti. Başarılı olabilmek için öncelikle neyin sizi mutlu ettiğini öğrenin diyen Hakan Baş, girişimcilikte başarının sırrını da iyi bir ekip oluşturabilmek ve lokalizasyon olarak tanımladı.

DSC_9224

“GİRİŞİMCİLİK CESARETTİR”
11.Ulusal Profesyoneller ve Başarılı Yöneticilerle Sektörler Kongresi etkinliğinin ikinci oturumunda konuşan Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder “Üniversiteden mezun olunca kendi kurduğum mühendislik şirketimin %75’ini 2001 yılında Sanko Holding’e sattım daha sonrasında ise 1978 yılından beri distribütörler vasıtasıyla Türkiye’de faaliyetini sürdüren Daikin’e 2011 yılında devrettik.”

Türkiye’de en çok karıştırılan şeyin girişimci olmakla, girişken olmanın aynı şey olduğunu zannetmek olduğunu söyleyen Önder, başarılı olmanın sırrını da güçlü ve zayıf yönlerini bilmekten geçtiğini söyledi. “Girişimcilik cesarettir ve unutulmamalıdır ki hayal ayrıdır, hedef ayrıdır, hedeflerinizi iyi belirlemelisiniz” dedi.

DSC_9233

“EN FAZLA KADIN İŞÇİ İSTİHDAM EDEN SEKTÖR”
11.Ulusal Profesyoneller ve Başarılı Yöneticilerle Sektörler Kongresi etkinliğinin son oturumunda konuşan Taha Holding CEO’su İsmail Hakkı Kısacık ” Tekstil sekrötüne ilk girdiğimiz yıllarda o zamanlar bir Fransız markası olan LCW ile tanıştık, küçük bir atölyede sadece onlara üretim yapıyorduk, daha sonra 1997 yılında hisselerini satın alarak tamamen bir Türk markası olarak yolumuza devam ettik”

Taha Grup olarakta bir çok ünlü markaya üretim yaptığını açıklayan Kısacık, 5000 kişiye istihdam sağladıklarını, LCW bünyesinde ise 30000 kişiye iş olanağı sağladıklarını belirtti.

Türkiye’nin Avrupa ihracatında en önemli gücünün tasarım olduğunu söyleyen İsmail Hakkı Kısacak, tekstil ve hazır giyim sektörünün en çok kadın işçi istihdam eden ve Türkiye’nin her köşesinde üretim yapabilen tek sektör olduğunu söyledi.

DSC_9261
Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER