Şahinkaya Üniversitesi geliyor

Şahinkaya Uluslararası Bilim Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi, 2021 yılında Nilüfer’de kapılarını açacak.

Şahinkaya Üniversitesi geliyor

Şahinkaya Eğitim Kurumları, Bursa’ya özel üniversite kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Şahinkaya Uluslararası Bilim Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’nin, 2021 yılında Nilüfer’de kapılarını açması hedefleniyor.

Konu ile ilgili bilgi veren Şahinkaya Eğitim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı Cenk Azkeskin, özel üniversitenin Nilüfer’de yapılacağını belirterek, şunları söyledi:

“Okulumuzun adı Şahinkaya Uluslararası Bilim Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi olacak. 12 bin öğrencinin öğrenim göreceği okulda, öğrencilerin yarısı, akademik personelin ise 5’te 1’i yabancı olacak. Şahinkaya Eğitim Vakfı tarafından hayata geçirilecek üniversitenin garantörü Bursa Uludağ Üniversitesi. Okulumuzda, mimarlık ve mühendislik, hukuk ile ekonomi ve sosyal bilimler fakülteleri ile 2 yüksekokul, 2 de enstitü bulunacak. Önümüzdeki yıllarda tıp bilimleri ile ilgili bölümler de eklenecek. Arsamız ile ilgili Büyükşehir Belediyesi’ndeki prosedürler tamamlandıktan sonra inşaat başlayacak ve okulumuz 2021 yılında faaliyete geçecek.”

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 12:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner57